TEFASRisk 6/7Price Oct 5, 2026
IJB Portfolio Allocation
İş Portföy Dijital Oyun Sektörü Karma Fon IJB
- Fund size
- TRY 189.5M
- Investors
- 6,474
- Management fee (annual)
- 2.75%
IJB Fund Portfolio Allocation and Holdings
IJB Asset Allocation
- Foreign Stock70.60%
- Commercial Paper17.92%
- Stock7.32%
- Corporate Bond2.87%
- Investment Fund Participation Shares0.72%
- Other0.57%
| Asset | Share |
|---|---|
| Foreign Stock | 70.60% |
| Commercial Paper | 17.92% |
| Stock | 7.32% |
| Corporate Bond | 2.87% |
| Investment Fund Participation Shares | 0.72% |
| Foreign Exchange-Traded Funds | 0.38% |
| Futures Cash Collateral | 0.19% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
- 64604.39%4.39%
BILI2.63%2.63%
CDR4.84%0.96%
98900.46%0.46%
38882.61%0.46%
Decreased Weights
- 7974−1.16%−8.30%
MANASManas Enerji Yönetimi0.13%−0.21%
ARDYZArd Bilişim Teknolojileri0.38%−0.11%
DOFRBDof Robotik0.16%−0.07%
EDATAE-Data Teknoloji0.04%−0.07%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does IJB invest in?
The portfolio of IJB consists mainly of Foreign Stock (70.60%), Commercial Paper (17.92%), Stock (7.32%). Fon toplam değerinin asgari %80'i devamlı olarak; dijital oyun sektöründe faaliyet gösteren yazılım/donanım şirketlerinin, dijital oyun platformu sağlayıcılarının, dijital oyunların oynanabildiği cihazların donanım/yazılım üreticilerinin, dijital oyun alanında aktivite/organizasyon yapan şirketlerin, bu sektörü/şirketleri destekleyen ve bu sektöre/şirketlere girdi/hizmet/servis sağlayan şirketlerin ihraç ettiği ortaklık paylarına, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılacaktır. Fon ayrıca bahsi geçen temaya yatırım imkanı sağlayan yerli/yabancı yatırım fonları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonlarına da yatırım yapabilir. Fon toplam değerinin asgari %80'i devamlı olarak, ortaklık payları ve borçlanma araçlarına yatırılacak olup her birine yapılan yatırım tutarı fon toplam değerinin asgari %20'si olacaktır. Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk/getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçlarının değeri fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Ayrıca, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Fon, değişen piyasa koşulları doğrultusunda fon izahnamesinin 2.4 maddesinde yer alan varlık ve işlem türlerini farklı oranlarda kullanabilir.
Which stocks does the IJB fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of IJB are CDR (4.84%), U (4.59%), 6460 (4.39%), 9697 (4.10%), BILI (2.63%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.