Yatırımcı.AI

TEFASRisk 6/7Price Oct 13, 2026

One Portföy Birinci İstatistiksel Arbitraj Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)

One Portföy Birinci İstatistiksel Arbitraj Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) FS5

Hedge Fund
1.937463−0.47%
Fund size
TRY 37.4M
Investors
29
Management fee (annual)
3.50%
Today's estimate
0.72%

FS5 Fund Price Chart

Key Data

1.937463Oct 13, 2026
Daily change
−0.47%
Trading status
Open to trading
Category
Hedge Fund
Fund size
TRY 37.4M
Investors
29
Units outstanding
19.3M
Min. purchase (units)
1
Trading hours
09:00 – 17:45
ISIN
TRYGRIP00223
Inception date
Mar 7, 2024
Benchmark
%100 BIST-KYD 1 Aylık TL Mevduat Endeksi + 150 baz puan

Live Estimate

FS5 Return Comparison

Comparison1M3M6MYTD1Y
FS5−18.97%−7.99%−22.24%−16.97%−11.36%
Category average0.52%5.73%11.74%18.06%23.91%
BIST 100−13.94%−12.99%−13.74%8.78%18.75%
Category rank312 / 323296 / 323308 / 323306 / 323278 / 294

FS5 Fund Review and Performance Summary

FS5 returned −11.36% over the last year, ranking 278 of 294 funds in the Hedge Fund category. Over the same period: category average 23.91%, BIST 100 18.75%.

Between October 13, 2025 and October 13, 2026 the unit price ranged from a low of TRY 1.873977 (October 8, 2026) to a high of TRY 2.577747 (May 18, 2026). The latest price is 24.84% below the high and 3.39% above the low.

The largest decline in the period was 27.30% (from the May 18, 2026 high to October 8, 2026). Annualized volatility based on daily price changes: 20.15%. The price rose on 159 of 251 trading days.

Monthly returns were positive in 8 of the last 12 months; best month August 2026 (18.13%), weakest month September 2026 (−18.91%).

Between October 13, 2025 and October 13, 2026 the number of investors rose 163.64%, from 11 to 29. Fund size fell from TRY 43.5M to TRY 37.4M over the same period.

Highest one-year returns in the category: IJI (75.85%), RSK (67.43%), RBR (67.42%).

FS5 monthly returns

MonthMonth-end price (TRY)Monthly return
September 20261.909598−18.91%
August 20262.35488818.13%
July 20261.993443−5.58%
June 20262.111327−8.46%
May 20262.306533−8.82%
April 20262.5297812.50%
March 20262.4680861.54%
February 20262.4306131.41%
January 20262.3969102.72%
December 20252.3333852.60%
November 20252.2742862.27%
October 20252.2237162.91%

This summary is calculated automatically from TEFAS price history and category data; it is not investment advice. Past performance does not indicate future returns.

FS5 Asset Allocation

  • Stock78.99%
  • Stock Exchange Investment Fund Participation Shares21.01%

Stocks in the FS5 Fund

  • TURK ALTIN ISLETMELERITRALTTürk Altin İşletmeleri24.04%24.04%
  • ZPX3023.79%2.88%
  • FUZUL GMYOFZLGYFuzul GMYO16.51%16.51%
  • GUBRE FABRIK.GUBRFGübre Fabrik.12.87%12.87%
  • PETKIMPETKMPetkim10.55%10.55%
2026W40

Net Flows

Investors

Similar Funds

Related Pages

About the FS5 Fund

One Portföy Birinci İstatistiksel Arbitraj Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) (FS5) is a mutual fund in the Hedge Fund category managed by Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. Its price on October 13, 2026 is TRY 1.937463; the daily return is −0.47%, year-to-date −16.97% and 1-year −11.36%. Fund size TRY 37.4M, 29 investors, risk score 6/7. Today's estimated return is 0.72%; the estimated price is TRY 1.951424 (as of Oct 13, 2026, 18:15, 80% of the portfolio priced intraday).

Kurucu, fonun katılma payı sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde temsili, yönetimi, yönetiminin denetlenmesi ile faaliyetlerinin içtüzük ve izahname hükümlerine uygun olarak yürütülmesinden sorumludur. Kurucu fona ait varlıklar üzerinde kendi adına ve fon hesabına mevzuat ve içtüzüğe uygun olarak tasarrufta bulunmaya ve bundan doğan hakları kullanmaya yetkilidir. Fonun faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında portföy yöneticiliği hizmeti de dahil olmak üzere dışarıdan hizmet alınması, Kurucunun sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Fon'un yatırım stratejisi; Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST'te işlem gören ortaklık paylarına ve bu paylardan oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır. Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle, Fon portföy değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı paylarına,, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatlarına, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primlerine, borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantlarına ve ihraççı paylarından oluşan endeksleri 27/11/2013 tarihli ve 28834 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Borsa yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-52.2)'nin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi kapsamında takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır. Tebliğ'in 24'üncü maddesinin beşinci fıkrası hükümleri saklı kalmak kaydıyla, Fon'un, hisse senedi yoğun fon olarak sınıflandırılabilmesi için günlük olarak gerekli olan şartları sağlamaması halinde, sağlanmayan günlere ilişkin, fonun, yatırımcıların ve/veya yatırım fonu katılma payı alım satımını yapan kuruluşların tabi olacağı tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesinden de Kurucu ve portföy saklayıcısı müteselsilen sorumludur. Fon, Borsa İstanbul'da işlem gören; ortaklık paylarında, ortaklık paylarına ait rüçhanlarda, varantlarda, vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyon sözleşmeleri ve diğer türev araçlarda görülecek fiyat uyuşmazlıklarını algoritma desteğiyle istatistiksel arbitraj fırsatlarını değerlendirerek düzenli ve dengeli bir sermaye kazancı sağlamayı ve portföy değerini artırmayı amaçlamaktadır. Fon yönetim stratejisi olarak ise; portföyde yer alan varlıkların pozisyon risklerini, uygun görülen yurt içi ve yurt dışı finansal ürünler yardımıyla ters pozisyon alarak azaltmayı amaçlamakta olup bu ürünlerde aldığı pozisyonlarla, piyasa nötr, piyasayla aynı veya ters yönlü stratejiler izleyebilecektir. Bu finansal ürünler yurt içi ortaklık paylarına, pay endekslerine dayalı spot işlemler olabileceği gibi bu varlıklara dayalı forward, swap ve opsiyon gibi türev sözleşmeler de olabilir. Fon tarafından, yukarıda belirtilmeyen yerli para ve sermaye piyasası araçlarına ve bu araçlara dayalı türev işlem ve sözleşmelere de borsada veya borsa dışında yatırım yapabilecektir. Söz konusu işlemler yurt içinde organize piyasalarda ve/veya tezgahüstü olarak yapılabilir.

Last updated: Source: TEFAS

Frequently Asked Questions

Today's estimated price of FS5 is TRY 1.951424, an estimated return of 0.72% (as of Oct 13, 2026, 18:15; 80% of the portfolio priced intraday). The estimate is derived from the fund's latest disclosed portfolio weights and live stock prices; the official price is published after the session close and may differ.

The official unit price of FS5 is calculated by the founder after each session close and is usually published on TEFAS the next business morning; the latest official price on this page is dated October 13, 2026. Until the price is published, see the live estimate section for an intraday estimate.

The unit price of FS5 on October 13, 2026 is TRY 1.937463, a daily return of −0.47%. Fund prices are published after each business day; see the live estimate page for an intraday estimate.

FS5 returned −11.36% over the last year, −16.97% year to date, −7.99% over 3 months and −18.97% over 1 month. Past performance does not indicate future returns.

Between October 13, 2025 and October 13, 2026 the unit price of FS5 ranged from a low of TRY 1.873977 (October 8, 2026) to a high of TRY 2.577747 (May 18, 2026). The latest price as of October 13, 2026 is TRY 1.937463.

The CMB risk score of FS5 is 6 out of 7. The score reflects the historical volatility of the fund price; 1 is the lowest and 7 the highest risk.

The annual management fee of FS5 is 3.50%; the purchase value date is T+1 and the redemption value date T+2. Fees are reflected in the fund price rather than charged separately.

The portfolio of FS5 consists mainly of Stock (78.99%), Stock Exchange Investment Fund Participation Shares (21.01%). Kurucu, fonun katılma payı sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde temsili, yönetimi, yönetiminin denetlenmesi ile faaliyetlerinin içtüzük ve izahname hükümlerine uygun olarak yürütülmesinden sorumludur. Kurucu fona ait varlıklar üzerinde kendi adına ve fon hesabına mevzuat ve içtüzüğe uygun olarak tasarrufta bulunmaya ve bundan doğan hakları kullanmaya yetkilidir. Fonun faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında portföy yöneticiliği hizmeti de dahil olmak üzere dışarıdan hizmet alınması, Kurucunun sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Fon'un yatırım stratejisi; Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST'te işlem gören ortaklık paylarına ve bu paylardan oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır. Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle, Fon portföy değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST'te işlem gören ihraççı paylarına,, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatlarına, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primlerine, borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantlarına ve ihraççı paylarından oluşan endeksleri 27/11/2013 tarihli ve 28834 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Borsa yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-52.2)'nin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi kapsamında takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır. Tebliğ'in 24'üncü maddesinin beşinci fıkrası hükümleri saklı kalmak kaydıyla, Fon'un, hisse senedi yoğun fon olarak sınıflandırılabilmesi için günlük olarak gerekli olan şartları sağlamaması halinde, sağlanmayan günlere ilişkin, fonun, yatırımcıların ve/veya yatırım fonu katılma payı alım satımını yapan kuruluşların tabi olacağı tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesinden de Kurucu ve portföy saklayıcısı müteselsilen sorumludur. Fon, Borsa İstanbul'da işlem gören; ortaklık paylarında, ortaklık paylarına ait rüçhanlarda, varantlarda, vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyon sözleşmeleri ve diğer türev araçlarda görülecek fiyat uyuşmazlıklarını algoritma desteğiyle istatistiksel arbitraj fırsatlarını değerlendirerek düzenli ve dengeli bir sermaye kazancı sağlamayı ve portföy değerini artırmayı amaçlamaktadır. Fon yönetim stratejisi olarak ise; portföyde yer alan varlıkların pozisyon risklerini, uygun görülen yurt içi ve yurt dışı finansal ürünler yardımıyla ters pozisyon alarak azaltmayı amaçlamakta olup bu ürünlerde aldığı pozisyonlarla, piyasa nötr, piyasayla aynı veya ters yönlü stratejiler izleyebilecektir. Bu finansal ürünler yurt içi ortaklık paylarına, pay endekslerine dayalı spot işlemler olabileceği gibi bu varlıklara dayalı forward, swap ve opsiyon gibi türev sözleşmeler de olabilir. Fon tarafından, yukarıda belirtilmeyen yerli para ve sermaye piyasası araçlarına ve bu araçlara dayalı türev işlem ve sözleşmelere de borsada veya borsa dışında yatırım yapabilecektir. Söz konusu işlemler yurt içinde organize piyasalarda ve/veya tezgahüstü olarak yapılabilir.

According to the 2026W40 portfolio report, the largest holdings of FS5 are TRALT (24.04%), ZPX30 (23.79%), FZLGY (16.51%), GUBRF (12.87%), PETKM (10.55%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.

FS5 belongs to the Hedge Fund category. Compare the returns of all funds in the category on the category page and the overall ranking on the best funds page.