TEFASRisk 1/7Price Oct 15, 2026
FIL Portfolio Allocation
Fiba Portföy Para Piyasası (TL) Fonu FIL
- Fund size
- TRY 14.6B
- Investors
- 20,020
- Management fee (annual)
- 1.20%
FIL Fund Portfolio Allocation and Holdings
FIL Asset Allocation
- Switched-Repo34.15%
- Deposits (TL)29.62%
- Government Bond17.79%
- Commercial Paper8.00%
- Takasbank Money Market4.90%
- Other5.54%
| Asset | Share |
|---|---|
| Switched-Repo | 34.15% |
| Deposits (TL) | 29.62% |
| Government Bond | 17.79% |
| Commercial Paper | 8.00% |
| Takasbank Money Market | 4.90% |
| Corporate Bond | 2.99% |
| Asset-backed Securities | 2.22% |
| Other | 0.33% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
Decreased Weights
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does FIL invest in?
The portfolio of FIL consists mainly of Switched-Repo (34.15%), Deposits (TL) (29.62%), Government Bond (17.79%). Fon portföyünde riskin dağıtılmasına uygun hareket edilmesi şartıyla, ağırlıklı olarak borçlanma araçları ile ters repoya yer verilir. Piyasada oluşabilecek şartlar nedeniyle fon portföyü zaman zaman ağırlıklı olarak repo ya da kamu ve/veya özel sektör tahvillerinden oluşabilir Fon portföyünün ağırlıklı ortalama vadesi en fazla 45 gün olacak şekilde vadesine en fazla 184 gün kalmış likitidesi yüksek yatırım araçlarına yatırım yapılabilir. Fon portföyüne riskten korunmak ve/veya yatırım amacıyla türev araçlar dahil edilebilir. Türev ürünler hakkında Tebliğ ve bu izahnamede belirtilen kurallara uyulur. Fon portföyüne vadeye kalan gün sayısı hesaplanamayan varlıklar dahil edilemez. Fon portföyüne sadece TL cinsi varlıklar ve işlemler dahil edilecektir. Fon portföyünde yabancı para birimi cinsinden varlık ve altın ile diğer kıymetli madenler ve bunlara dayalı sermaye piyasası araçları bulunmayacaktır.