TEFASRisk 6/7Price Oct 9, 2026
YKT Portfolio Allocation
Yapı Kredi Portföy Altın Fonu YKT
- Fund size
- TRY 30.3B
- Investors
- 82,999
- Management fee (annual)
- 2.01%
YKT Fund Portfolio Allocation and Holdings
YKT Asset Allocation
- Kıymetli Madenler Cinsinden İhraç Edilen Kamu Borçlanma Araçları44.52%
- Public Lease Certificates Exported in the Form of Precious Metals24.71%
- Precious Metals Fund22.90%
- BYF in Precious Metals6.08%
- Investment Fund Participation Shares1.47%
- Other0.32%
| Asset | Share |
|---|---|
| Kıymetli Madenler Cinsinden İhraç Edilen Kamu Borçlanma Araçları | 44.52% |
| Public Lease Certificates Exported in the Form of Precious Metals | 24.71% |
| Precious Metals Fund | 22.90% |
| BYF in Precious Metals | 6.08% |
| Investment Fund Participation Shares | 1.47% |
| Futures Cash Collateral | 0.26% |
| Deposits (FX) | 0.06% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
ASTORAstor Enerji0.48%0.14%
Decreased Weights
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does YKT invest in?
The portfolio of YKT consists mainly of Kıymetli Madenler Cinsinden İhraç Edilen Kamu Borçlanma Araçları (44.52%), Public Lease Certificates Exported in the Form of Precious Metals (24.71%), Precious Metals Fund (22.90%). Fonun yatırım amacı dünya altın piyasalarındaki fiyat gelişmelerini fonun yatırımcısına yüksek oranda yansıtarak orta ve uzun vadede istikrarlı bir getiri sağlamaktır.Fon yatırım stratejisi olarak fon toplam değerinin en az %80 i devamlı olarak borsada işlem gören altın ve altına dayalı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılır.Bunun yanısıra getiriyi desteklemek amacıyla diğer kıymetli maden, yabancı borçlanma araçları ve yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık paylarına ve bunların dahil olduğu endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına yatırım yapabilir.Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Ancak fon portföyüne fon toplam değerinin en fazla %20 si oranında yabancı para ve sermaye piyasası araçları fon portföyüne dahil edilebilir.
What are the largest holdings of YKT?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of YKT are ASTOR (0.48%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.