Yatırımcı.AI

TEFASRisk 7/7Price Oct 9, 2026

Yapı Kredi Portföy Bankacılık Sektörü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)

YCP Portfolio Allocation

Yapı Kredi Portföy Bankacılık Sektörü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) YCP

Hedge Fund
8.233869−1.38%
Fund size
TRY 982M
Investors
1,860
Management fee (annual)
3.00%
Today's estimate
−0.21%

YCP Fund Portfolio Allocation and Holdings

YCP Asset Allocation

  • Stock89.62%
  • Investment Fund Participation Shares7.96%
  • Futures Cash Collateral2.42%

Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.

Fund Size

Increased Weights

  • YAPI VE KREDI BANK.YKBNKYapi ve Kredi Bank.18.49%0.42%
  • GARANTI BANKASIGARANGaranti Bankasi13.32%0.21%
  • VAKIFLAR BANKASIVAKBNVakiflar Bankasi4.67%0.13%
  • T. HALK BANKASIHALKBT. Halk Bankasi3.76%0.13%
  • ALBARAKA TURKALBRKAlbaraka Türk1.52%0.09%
2026W39

Decreased Weights

  • AKBANKAKBNKAkbank31.24%−0.27%
  • IS BANKASI (C)ISCTRİş Bankasi (C)16.34%−0.03%
  • SEKERBANKSKBNKSekerbank0.85%−0.03%
2026W39

Portfolio allocation report

Only our Plus members can access this area.

Frequently Asked Questions

The portfolio of YCP consists mainly of Stock (89.62%), Investment Fund Participation Shares (7.96%), Futures Cash Collateral (2.42%). Kurucu, fonun katılma payı sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde temsili, yönetimi, yönetiminin denetlenmesi ile faaliyetlerinin içtüzük ve izahname hükümlerine uygun olarak yürütülmesinden sorumludur. Kurucu fona ait varlıklar üzerinde kendi adına ve fon hesabına mevzuat ve içtüzüğe uygun olarak tasarrufta bulunmaya ve bundan doğan hakları kullanmaya yetkilidir. Fonun faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında portföy yöneticiliği hizmeti de dahil olmak üzere dışarıdan hizmet alınması, Kurucunun sorumluluğunu ortadan kaldırmaz.Fon portföyü, kolektif portföy yöneticiliğine ilişkin PYŞ Tebliği'nde belirtilen ilkeler ve fon portföyüne dahil edilebilecek varlık ve haklara ilişkin Tebliğ'de yer alan sınırlamalar çerçevesinde yönetilir.

According to the 2026W39 portfolio report, the largest holdings of YCP are AKBNK (31.24%), YKBNK (18.49%), ISCTR (16.34%), GARAN (13.32%), VAKBN (4.67%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.