Yatırımcı.AI

TEFASRisk 4/7Price Oct 9, 2026

Aura Portföy Değişken Fonu

IYB Portfolio Allocation

Aura Portföy Değişken Fonu IYB

Variable Fund
5.7859130.31%
Fund size
TRY 71.5M
Investors
189
Management fee (annual)
2.40%

IYB Fund Portfolio Allocation and Holdings

IYB Asset Allocation

  • Commercial Paper26.92%
  • Government Bond25.19%
  • Stock16.19%
  • Corporate Bond13.46%
  • Futures Cash Collateral9.22%
  • Investment Fund Participation Shares9.02%

Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.

Fund Size

Increased Weights

  • TAB GIDATABGDTab Gida3.22%0.43%
  • TURK HAVA YOLLARITHYAOTürk Hava Yollari2.32%0.37%
  • AYDEM ENERJIAYDEMAydem Enerji2.86%0.34%
  • MAVI GIYIMMAVIMavi Giyim1.46%0.31%
  • KOC HOLDINGKCHOLKoç Holding1.51%0.28%
September 2026

Decreased Weights

  • MARGUN ENERJIMAGENMargun Enerji1.67%−2.22%
  • ALTINAY SAVUNMAALTNYAltinay Savunma0.84%−0.08%
September 2026

Portfolio allocation report

Only our Plus members can access this area.

Frequently Asked Questions

The portfolio of IYB consists mainly of Commercial Paper (26.92%), Government Bond (25.19%), Stock (16.19%). Fon, portföy sınırlamaları bakımından Tebliğ'in ilgili maddelerinde belirtilen diğer fon türlerinden herhangi birine girmeyen Değişken Fon niteliğindedir. Fon'un yatırım stratejisi uyarınca, fon portföyüne piyasa koşulları çerçevesinde başta kamu ve özel sektör borçlanma araçları olmak üzere ters repo işlemleri, ortaklık payları, Takasbank Para Piyasası işlemleri, yurtdışında ihraç edilmiş ortaklık payları ile kamu ve özel sektör borçlanma araçları, varant ve sertifikalar, kira sertifikaları, gayrimenkul sertifikaları, altın ve kıymetli madenler, mevduat/katılma hesapları ile yatırım fonu katılma payları, borsa yatırım fonu katılma payları ve yatırım ortaklığı payları alınır. Fon'un yatırım yapacağı varlıklara, her bir varlık türü bazında, devamlı olarak fon toplam değerinin %80'i ve üzerinde yatırım yapılamaz.

According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of IYB are TABGD (3.22%), AYDEM (2.86%), THYAO (2.32%), SAHOL (1.91%), MAGEN (1.67%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.