TEFASRisk 1/7Price Oct 16, 2026
IST Portfolio Allocation
İstanbul Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları (TL) Fonu IST
- Fund size
- TRY 774.1M
- Investors
- 2,715
- Management fee (annual)
- 1.60%
IST Fund Portfolio Allocation and Holdings
IST Asset Allocation
- Commercial Paper44.49%
- Switched-Repo19.39%
- Private Sector Lease Certificates16.75%
- Takasbank Money Market8.40%
- Treasury Bill6.90%
- Other4.07%
| Asset | Share |
|---|---|
| Commercial Paper | 44.49% |
| Switched-Repo | 19.39% |
| Private Sector Lease Certificates | 16.75% |
| Takasbank Money Market | 8.40% |
| Treasury Bill | 6.90% |
| Corporate Bond | 3.36% |
| Deposits (TL) | 0.71% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
Decreased Weights
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does IST invest in?
The portfolio of IST consists mainly of Commercial Paper (44.49%), Switched-Repo (19.39%), Private Sector Lease Certificates (16.75%). Fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay ve riski az olanlar tercih edilir. Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak yerli kamu ve özel sektör kira sertifikaları ile TL cinsi kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılır ve fon portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 25 en fazla 90 gün aralığındadır. Fonun toplam değerinin %10 undan fazlası bir ihraççının para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılamaz.Fon portföyüne vadesi hesaplanamayan varlıklar dahil edilmez. Fon portföyüne sadece TL cinsi varlıklar ve işlemler dahil edilecektir. Fon portföyünde yabancı para birimi cinsinden varlık ve altın ile diğer kıymetli madenler ve bunlara dayalı sermaye piyasası araçları bulunmayacaktır.