TEFASRisk 6/7Price Oct 16, 2026
IJP Portfolio Allocation
İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon IJP
- Fund size
- TRY 565.5M
- Investors
- 11,891
- Management fee (annual)
- 2.75%
IJP Fund Portfolio Allocation and Holdings
IJP Asset Allocation
- Foreign Stock69.55%
- Corporate Bond10.95%
- Commercial Paper9.51%
- Stock6.29%
- Yabancı Özel Sektör Borçlanma Araçları2.25%
- Other1.45%
| Asset | Share |
|---|---|
| Foreign Stock | 69.55% |
| Corporate Bond | 10.95% |
| Commercial Paper | 9.51% |
| Stock | 6.29% |
| Yabancı Özel Sektör Borçlanma Araçları | 2.25% |
| Foreign Exchange-Traded Funds | 0.92% |
| Investment Fund Participation Shares | 0.37% |
| Switched-Repo | 0.14% |
| Futures Cash Collateral | 0.02% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
BLK2.65%2.65%
HOOD2.33%2.33%- 84731.80%1.80%
NU0.88%0.88%
TSM8.58%0.79%
Decreased Weights
JPM2.27%−0.92%
MANASManas Enerji Yönetimi0.13%−0.26%
ASELSAselsan1.73%−0.14%
DOFRBDof Robotik0.18%−0.12%
ARDYZArd Bilişim Teknolojileri0.18%−0.09%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does IJP invest in?
The portfolio of IJP consists mainly of Foreign Stock (69.55%), Corporate Bond (10.95%), Commercial Paper (9.51%). Fon toplam değerinin asgari %80'i, devamlı olarak, blockchain teknolojisini geliştirmek, araştırmak, desteklemek, yenilemek veya kullanmak için maddi kaynaklarını taahhüt eden şirketlerin ve bu şirketlerin hizmet/servis sağlayıcılarının ihraç ettiği ortaklık paylarına, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına, özel sektör borçlanma araçlarına yatırılacaktır. Fon ayrıca bahsi geçen temaya yatırım imkanı sağlayan yerli/yabancı yatırım fonları ile yerli/yabancı borsa yatırım fonlarına da yatırım yapabilir. Fon toplam değerinin asgari %80'i devamlı olarak, ortaklık payları ve borçlanma araçlarına yatırılacak olup her birine yapılan yatırım tutarı fon toplam değerinin asgari %20'si olacaktır. Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk/getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçlarının değeri fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Ayrıca, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Fon portföyüne kripto varlık ve kripto para piyasası işlemleri dahil edilemez. Fon, değişen piyasa koşulları doğrultusunda fon izahnamesinin 2.4 maddesinde yer alan varlık ve işlem türlerini farklı oranlarda kullanabilir.
Which stocks does the IJP fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of IJP are TSM (8.58%), MU (3.78%), MSFT (3.07%), BLK (2.65%), CSCO (2.35%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.