TEFASRisk 7/7Price Oct 15, 2026
IIH Portfolio Allocation
İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) IIH
- Fund size
- TRY 1.3B
- Investors
- 18,129
- Management fee (annual)
- 2.50%
- Today's estimate
- −0.23%
IIH Fund Portfolio Allocation and Holdings
IIH Asset Allocation
- Stock88.32%
- Investment Fund Participation Shares9.99%
- Takasbank Money Market1.11%
- Futures Cash Collateral0.58%
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
YKBNKYapi ve Kredi Bank.4.80%1.00%
ASELSAselsan7.36%0.98%
BIMASBim Mağazalar7.26%0.79%
ISCTRİş Bankasi (C)2.71%0.59%
ORZAXOrzaks İlaç1.11%0.57%
Decreased Weights
TUPRSTüpraş6.42%−2.32%
THYAOTürk Hava Yollari5.04%−1.78%
MGROSMigros Ticaret4.12%−0.84%
ASTORAstor Enerji2.83%−0.82%
CCOLACoca Cola Icecek1.35%−0.46%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does IIH invest in?
The portfolio of IIH consists mainly of Stock (88.32%), Investment Fund Participation Shares (9.99%), Takasbank Money Market (1.11%). Fon hisse senedi şemsiye fona bağlı olup, Fon toplam değerinin en az %80 i devamlı olarak yurtiçi ihraçcı paylarından oluşur. Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk/getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Fon portföy sınırlamaları itibariyle Tebliğ in 6. maddesi çerçevesinde Hisse Senedi Şemsiye Fon a bağlı Hisse Senedi Yoğun Fon niteliğinde olup; Fon portföy değerinin en az %80 i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİAŞ a işlem gören ihraççı paylarından oluşur. Fon portföyünde yer alan ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantları %80 lik oranın hesaplanmasına dahil edilir.
Which stocks does the IIH fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of IIH are ASELS (7.36%), BIMAS (7.26%), TUPRS (6.42%), AGESA (5.92%), THYAO (5.04%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.