TEFASPrice Oct 14, 2026
HVS Portfolio Allocation
HSBC Portföy Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) HVS
- Fund size
- TRY 2.1B
- Investors
- 9,025
- Management fee (annual)
- 2.50%
- Today's estimate
- −1.27%
HVS Fund Portfolio Allocation and Holdings
HVS Asset Allocation
- Stock93.82%
- Takasbank Money Market3.30%
- Futures Cash Collateral2.88%
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
THYAOTürk Hava Yollari4.87%2.62%
GUBRFGübre Fabrik.3.82%2.02%
AKSENAksa Enerji1.69%1.69%
EUPWREuropower Enerji1.63%1.63%
BIMASBim Mağazalar8.76%1.20%
Decreased Weights
ASTORAstor Enerji3.81%−3.47%
TUPRSTüpraş6.13%−3.27%
CCOLACoca Cola Icecek0.72%−2.36%
ISCTRİş Bankasi (C)2.84%−1.87%
SASASasa Polyester2.93%−0.58%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does HVS invest in?
The portfolio of HVS consists mainly of Stock (93.82%), Takasbank Money Market (3.30%), Futures Cash Collateral (2.88%). Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİST'te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır. Fon portföyünde yabancı paylara ve yabancı borçlanma araçlarına da yer verilecektir. Fon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde ilgili ortaklıkların büyüme potansiyeli, rekabet gücü ve dahil olduğu sektör içindeki payı gibi hususlar dikkate alınır, likiditesi yüksek olanlar tercih edilir.
Which stocks does the HVS fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of HVS are ASELS (10.01%), BIMAS (8.76%), TUPRS (6.13%), TOASO (5.85%), THYAO (4.87%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.