TEFASPrice Oct 9, 2026
HMS Portfolio Allocation
HSBC Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) HMS
- Fund size
- TRY 180M
- Investors
- 3,750
- Management fee (annual)
- 2.00%
- Today's estimate
- 0.55%
HMS Fund Portfolio Allocation and Holdings
HMS Asset Allocation
- Stock89.55%
- Futures Cash Collateral5.57%
- Takasbank Money Market4.88%
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
BIMASBim Mağazalar7.07%1.11%
CCOLACoca Cola Icecek6.18%0.84%
TCELLTurkcell3.38%0.56%
TTKOMTürk Telekom3.44%0.53%
MPARKMLP Sağlık3.53%0.50%
Decreased Weights
MAGENMargun Enerji0.80%−1.34%
SASASasa Polyester3.20%−0.47%
GLYHOGlobal Yat. Holding3.27%−0.20%
AKBNKAkbank7.89%−0.12%
YKBNKYapi ve Kredi Bank.6.92%−0.11%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does HMS invest in?
The portfolio of HMS consists mainly of Stock (89.55%), Futures Cash Collateral (5.57%), Takasbank Money Market (4.88%). Fon'un yatırım stratejisi, Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yer alan ortaklık paylarına ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ni takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılmasıdır. Sürdürülebilir Yatırım ('Sustainable Investing') anlayışıyla yapacağı varlık seçimleriyle, yüksek finansal performans hedeflemenin yanı sıra çevresel, sosyal ve/veya kurumsal yönetim kriterlerini (ESG: Environmental, Social, Governance) yatırım kararlarına entegre etmiş olan şirketlerin yer aldığı yurt içi ve/veya yurt dışı sürdürülebilirlik ve/veya ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına, ESG kriterlerine uygun olarak ihraç edilmiş ve BIST sürdürülebilirlik endekslerine dahil şirketlerin ihraç ettiği para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapılır.
Which stocks does the HMS fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of HMS are AKBNK (7.89%), BIMAS (7.07%), YKBNK (6.92%), ASELS (6.47%), CCOLA (6.18%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.