Yatırımcı.AI

TEFASPrice Oct 9, 2026

HSBC Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

HMS Portfolio Allocation

HSBC Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) HMS

Stock Fund
0.0892690.17%
Fund size
TRY 180M
Investors
3,750
Management fee (annual)
2.00%
Today's estimate
0.55%

HMS Fund Portfolio Allocation and Holdings

HMS Asset Allocation

  • Stock89.55%
  • Futures Cash Collateral5.57%
  • Takasbank Money Market4.88%

Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.

Fund Size

Increased Weights

  • BIM MAGAZALARBIMASBim Mağazalar7.07%1.11%
  • COCA COLA ICECEKCCOLACoca Cola Icecek6.18%0.84%
  • TURKCELLTCELLTurkcell3.38%0.56%
  • TURK TELEKOMTTKOMTürk Telekom3.44%0.53%
  • MLP SAGLIKMPARKMLP Sağlık3.53%0.50%
September 2026

Decreased Weights

  • MARGUN ENERJIMAGENMargun Enerji0.80%−1.34%
  • SASA POLYESTERSASASasa Polyester3.20%−0.47%
  • GLOBAL YAT. HOLDINGGLYHOGlobal Yat. Holding3.27%−0.20%
  • AKBANKAKBNKAkbank7.89%−0.12%
  • YAPI VE KREDI BANK.YKBNKYapi ve Kredi Bank.6.92%−0.11%
September 2026

Portfolio allocation report

Only our Plus members can access this area.

Frequently Asked Questions

The portfolio of HMS consists mainly of Stock (89.55%), Futures Cash Collateral (5.57%), Takasbank Money Market (4.88%). Fon'un yatırım stratejisi, Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yer alan ortaklık paylarına ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ni takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılmasıdır. Sürdürülebilir Yatırım ('Sustainable Investing') anlayışıyla yapacağı varlık seçimleriyle, yüksek finansal performans hedeflemenin yanı sıra çevresel, sosyal ve/veya kurumsal yönetim kriterlerini (ESG: Environmental, Social, Governance) yatırım kararlarına entegre etmiş olan şirketlerin yer aldığı yurt içi ve/veya yurt dışı sürdürülebilirlik ve/veya ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına, ESG kriterlerine uygun olarak ihraç edilmiş ve BIST sürdürülebilirlik endekslerine dahil şirketlerin ihraç ettiği para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapılır.

According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of HMS are AKBNK (7.89%), BIMAS (7.07%), YKBNK (6.92%), ASELS (6.47%), CCOLA (6.18%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.