Yatırımcı.AI

TEFASRisk 6/7Price Oct 16, 2026

Fiba Portföy Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

FPH Portfolio Allocation

Fiba Portföy Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) FPH

Stock Fund
33.141487−0.20%
Fund size
TRY 1.1B
Investors
4,287
Management fee (annual)
3.10%
Today's estimate
−2.94%

FPH Fund Portfolio Allocation and Holdings

FPH Asset Allocation

  • Stock93.20%
  • Venture Capital Investment Fund Participation Shares2.91%
  • Futures Cash Collateral1.92%
  • Switched-Repo1.77%
  • Deposits (TL)0.17%
  • Other0.03%
AssetShare
Stock93.20%
Venture Capital Investment Fund Participation Shares2.91%
Futures Cash Collateral1.92%
Switched-Repo1.77%
Deposits (TL)0.17%
Takasbank Money Market0.02%
Investment Fund Participation Shares0.01%

Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.

Fund Size

Increased Weights

  • TR ANADOLU METAL MADENCILIKTRMETTR Anadolu Metal Madencilik2.26%1.98%
  • VAKIFLAR BANKASIVAKBNVakiflar Bankasi4.18%1.32%
  • BIM MAGAZALARBIMASBim Mağazalar9.40%0.84%
  • EREGLI DEMIR CELIKEREGLEreğli Demir Çelik0.62%0.62%
  • EMLAK KONUT GMYOEKGYOEmlak Konut GMYO3.03%0.59%
September 2026

Decreased Weights

  • IS BANKASI (C)ISCTRİş Bankasi (C)4.22%−0.62%
  • TURKIYE SIGORTATURSGTürkiye Sigorta0.66%−0.62%
  • SABANCI HOLDINGSAHOLSabanci Holding3.17%−0.56%
  • TURK ALTIN ISLETMELERITRALTTürk Altin İşletmeleri3.09%−0.42%
  • ALARKO GMYOALGYOAlarko GMYO0.38%−0.39%
September 2026

Portfolio allocation report

Only our Plus members can access this area.

Frequently Asked Questions

The portfolio of FPH consists mainly of Stock (93.20%), Venture Capital Investment Fund Participation Shares (2.91%), Futures Cash Collateral (1.92%). Fon toplam değerinin en az %80i devamlı olarak yerli ihraççıların ortaklık paylarına yatırılır. Ayrıca, Fonun hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİSTte işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır. Fon portföyüne, Sermaye Piyasası Kurulunun düzenlemeleri, Şemsiye Fon içtüzüğü ve fon izahnamesine uygun olan varlıklar seçilir. Portföy yöneticisi fon portföyünü Şemsiye Fon içtüzüğün, Sermaye Piyasası Kurulunun III.52-1 Yatırım Fonu Tebliği, Yatırım Fonlarına İlişkin Rehberde yer alan fon sınırlamaları ve yönetime ilişkin esaslara uygun olarak yönetir. Fon portföyüne riskten korunmak ve/veya yatırım amacıyla türev araçlar dahil edilebilir. Fon portföyüne borsa dışı ters repo ve türev araçlar dahil edilmesi durumunda bu izahnamade belirtilen kurallar uygulanır. Fon portföyüne sadece TL cinsi varlıklar ve işlemler dahil edilecektir.

According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of FPH are BIMAS (9.40%), ASELS (8.73%), THYAO (7.10%), TUPRS (6.34%), AKBNK (5.79%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.