TEFASRisk 6/7Price Oct 16, 2026
FPH Portfolio Allocation
Fiba Portföy Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) FPH
- Fund size
- TRY 1.1B
- Investors
- 4,287
- Management fee (annual)
- 3.10%
- Today's estimate
- −2.94%
FPH Fund Portfolio Allocation and Holdings
FPH Asset Allocation
- Stock93.20%
- Venture Capital Investment Fund Participation Shares2.91%
- Futures Cash Collateral1.92%
- Switched-Repo1.77%
- Deposits (TL)0.17%
- Other0.03%
| Asset | Share |
|---|---|
| Stock | 93.20% |
| Venture Capital Investment Fund Participation Shares | 2.91% |
| Futures Cash Collateral | 1.92% |
| Switched-Repo | 1.77% |
| Deposits (TL) | 0.17% |
| Takasbank Money Market | 0.02% |
| Investment Fund Participation Shares | 0.01% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
TRMETTR Anadolu Metal Madencilik2.26%1.98%
VAKBNVakiflar Bankasi4.18%1.32%
BIMASBim Mağazalar9.40%0.84%
EREGLEreğli Demir Çelik0.62%0.62%
EKGYOEmlak Konut GMYO3.03%0.59%
Decreased Weights
ISCTRİş Bankasi (C)4.22%−0.62%
TURSGTürkiye Sigorta0.66%−0.62%
SAHOLSabanci Holding3.17%−0.56%
TRALTTürk Altin İşletmeleri3.09%−0.42%
ALGYOAlarko GMYO0.38%−0.39%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does FPH invest in?
The portfolio of FPH consists mainly of Stock (93.20%), Venture Capital Investment Fund Participation Shares (2.91%), Futures Cash Collateral (1.92%). Fon toplam değerinin en az %80i devamlı olarak yerli ihraççıların ortaklık paylarına yatırılır. Ayrıca, Fonun hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİSTte işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve pay endekslerine dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır. Fon portföyüne, Sermaye Piyasası Kurulunun düzenlemeleri, Şemsiye Fon içtüzüğü ve fon izahnamesine uygun olan varlıklar seçilir. Portföy yöneticisi fon portföyünü Şemsiye Fon içtüzüğün, Sermaye Piyasası Kurulunun III.52-1 Yatırım Fonu Tebliği, Yatırım Fonlarına İlişkin Rehberde yer alan fon sınırlamaları ve yönetime ilişkin esaslara uygun olarak yönetir. Fon portföyüne riskten korunmak ve/veya yatırım amacıyla türev araçlar dahil edilebilir. Fon portföyüne borsa dışı ters repo ve türev araçlar dahil edilmesi durumunda bu izahnamade belirtilen kurallar uygulanır. Fon portföyüne sadece TL cinsi varlıklar ve işlemler dahil edilecektir.
Which stocks does the FPH fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of FPH are BIMAS (9.40%), ASELS (8.73%), THYAO (7.10%), TUPRS (6.34%), AKBNK (5.79%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.