TEFASRisk 3/7Price Oct 9, 2026
EIB Portfolio Allocation
Astra Portföy Değişken Fon EIB
- Fund size
- TRY 300.7M
- Investors
- 412
- Management fee (annual)
- 2.09%
EIB Fund Portfolio Allocation and Holdings
EIB Asset Allocation
- Switched-Repo56.87%
- Investment Fund Participation Shares17.40%
- Takasbank Money Market15.56%
- Other4.81%
- Private Sector Lease Certificates2.65%
- Other2.71%
| Asset | Share |
|---|---|
| Switched-Repo | 56.87% |
| Investment Fund Participation Shares | 17.40% |
| Takasbank Money Market | 15.56% |
| Other | 4.81% |
| Private Sector Lease Certificates | 2.65% |
| Corporate Bond | 2.26% |
| Government Bond | 0.45% |
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
Decreased Weights
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does EIB invest in?
The portfolio of EIB consists mainly of Switched-Repo (56.87%), Investment Fund Participation Shares (17.40%), Takasbank Money Market (15.56%). Fonun yatırım stratejisi, makroekonomik analizler, sektörel ve şirket bazlı analizler ve değişken piyasa trendlerine göre aktif olarak belirlenir. Fon portföyüne TL veya yabancı para cinsinden yerli ve/veya yabancı kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçları, ortaklık payları kira sertifikaları, varlığa dayalı menkul kıymetler, gayrimenkul sertifikaları, yatırım fonu katılma payları, borsa yatırım fonu katılma payları, gayrimenkul yatırım fonu katılma payları, girişim sermayesi yatırım fonu katılma payları , altın, mevduat ve katılma hesapları, ters repo ve Takasbank para piyasası işlemleri, yapılandırılmış borçlanma araçları dahil edilebilir. Ancak ortaklık paylarının fon toplam değeri içindeki oranı %25'ten fazla olamaz. Fon orta düzeyde risk profiline sahip yatırımcılar için uygundur. Fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon portföy değerinin devamlı olarak %80'i ve fazlası olamaz.