Yatırımcı.AI

TEFASRisk 7/7Price Sep 24, 2026

Atlas Portföy Serbest Fon

Atlas Portföy Serbest Fon DFI

Hedge FundIn liquidation
0.405808−69.12%
Fund size (Sep 24, 2026)
TRY 917.4M
Investors
47,645
Management fee (annual)
2.00%

The Capital Markets Board (SPK) decided to liquidate this fund in bulletin 2026/60 dated September 17, 2026; the liquidation list was updated by bulletin 2026/61. No buy or redemption orders are executed in the fund; no live estimate is produced. Prices and returns are based on the last price published on TEFAS (September 24, 2026). SPK bulletin 2026/60 · List of funds in liquidation

DFI Fund Price Chart

Key Data

0.405808Sep 24, 2026
Daily change
−69.12%
Trading status
In liquidation
Category
Hedge Fund
Fund size
TRY 917.4MSep 24, 2026
Investors
47,645
Units outstanding
2.3B
Min. purchase (units)
1
Trading hours
09:00 – 13:30
ISIN
TRYATLP00143
Inception date
Jul 26, 2022
Benchmark
%100 BIST-KYD 1 Aylık Mevduat TL Endeksi

DFI Return Comparison

Comparison1M3M6MYTD1Y
DFI−92.76%−90.86%−88.13%−84.82%−62.51%
Category average0.38%4.93%12.25%17.78%23.48%
BIST 100−15.80%−13.41%−10.78%8.45%13.86%
Category rank324 / 324324 / 324324 / 324323 / 324287 / 292

Returns are calculated from the last price published on TEFAS (September 24, 2026). The amount paid to investors in liquidation depends on the cash raised from selling the portfolio and may differ from these returns.

DFI Fund Review and Performance Summary

DFI returned −62.51% over the last year, ranking 287 of 292 funds in the Hedge Fund category. Over the same period: category average 23.48%, BIST 100 13.86%.

Between September 24, 2025 and September 24, 2026 the unit price ranged from a low of TRY 0.405808 (September 24, 2026) to a high of TRY 6.548005 (September 16, 2026). The latest price is at the low of the period.

The largest decline in the period was 93.80% (from the September 16, 2026 high to September 24, 2026). Annualized volatility based on daily price changes: 147.84%. The price rose on 229 of 251 trading days.

Monthly returns were positive in 12 of the last 12 months; best month September 2025 (189.12%), weakest month May 2026 (5.09%).

Between September 24, 2025 and September 24, 2026 the number of investors rose 702.10%, from 5,940 to 47,645. Fund size fell from TRY 1.8B to TRY 917.4M over the same period.

Highest one-year returns in the category: IJI (83.62%), ROF (77.58%), RSK (73.56%).

DFI monthly returns

MonthMonth-end price (TRY)Monthly return
August 20265.77937310.26%
July 20265.24169414.00%
June 20264.59780915.37%
May 20263.9852395.09%
April 20263.7921438.18%
March 20263.50533410.77%
February 20263.1644967.71%
January 20262.9378739.89%
December 20252.6733919.53%
November 20252.44069066.22%
October 20251.46834023.70%
September 20251.187016189.12%

This summary is calculated automatically from TEFAS price history and category data; it is not investment advice. Past performance does not indicate future returns.

DFI Asset Allocation

  • Stock72.83%
  • Investment Fund Participation Shares23.97%
  • Commercial Paper1.68%
  • Deposits (TL)1.52%

Stocks in the DFI Fund

  • ISIKLAR ENERJI YAPI HOL.IEYHOIsiklar Enerji Yapi Hol.57.18%3.81%
  • ISIK PLASTIKISKPLIsik Plastik2.63%−0.08%
  • LDR TURIZMLIDERLDR Turizm0.04%0.00%
  • BAKIRCI GMYOBKRGYBakirci GMYO0.01%−0.01%
2026W36

Net Flows

Investors

Similar Funds

Related Pages

About the DFI Fund

SPK decided to liquidate DFI in bulletin 2026/60 dated September 17, 2026; the liquidation list was updated by bulletin 2026/61. No buy or redemption orders are executed in the fund. Last price published on TEFAS (September 24, 2026): TRY 0.405808. Atlas Portföy Serbest Fon is a mutual fund in the Hedge Fund category founded by Atlas Portföy Yönetimi A.Ş. Fund size TRY 917.4M as of September 24, 2026, 47,645 investors.

Fonun herhangi bir yatırım kısıtı olmamakla birlikte fon portföyünün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Bu nedenle yerli ve yabancı para ve sermaye piyasası araçları, ortaklık payları, borçlanma araçları altın ve diğer kıymetli madenler gibi farklı varlıklar ve bu varlıklara yatırım yapan yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırım yapılabilir. Mevduatın üzerinde bir getiriyi yatırımcılara sunabilmek için yabancı ülke borsalarına kote edilmiş yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapılabilir. Portföye alınacak menkul kıymet/vadeli işlem sözleşmelerinin likit olanlarına öncelik verilir. Fonun ana stratejisi düşük oynaklığa sahip mutlak getiri sağlamaktır. Fonun uygulayacağı yatırım stratejisi belirlenirken öncelikle küresel ekonominin içinde bulunduğu durum tespit edilir ve bu tespite paralel genel bir piyasa görüşü oluşturulur. Alınacak pozisyonların yönü ve yatırım yapılacak varlıkların dağılımına karar verilirken öncelikle top-down (makro analizden mikro analize geçiş) yatırım stratejisi uygulanır. Bu analizlerde; küresel ekonomik döngünün hangi evresinde olunduğu, buna bağlı ileriki dönemde hangi varlık sınıflarının, coğrafi bölgelerin ve sektörlerin nasıl etkileneceği incelenirken; büyüme, enflasyon, cari işlemler dengesi, ticaret rakamları, sınai üretimi, kapasite kullanımı gibi ekonomik göstergeler de yakından takip edilecektir. Bunlardan bağımsız olarak uygulanacak olan bottom-up (mikro analizden makro analize geçiş) analizler sonucunda bir hisse senedinin geçmiş göstergeler veya karşılaştırmalı analizlere göre ucuz kalmış olduğu tespit edilebilir. Geçmiş göstergelere göre yapılan analizlerde firmanın hisse senedi fiyatı hisse başına kar, satış gelirleri, faaliyet karı ile kıyaslanır ve hisse senedinin ucuz ya da pahalı olduğuna karar verilir ve buna bağlı olarak ilgili hissede uzun ya da kısa pozisyon alınabilir. Karşılaştırmalı analizlerde ise firmanın temel finansal göstergeleri sektördeki rakip şirketler ve/veya yurtdışında kıyaslanabilir firmaların göstergeleri ile karşılaştırılarak nispi yatırım kararları alınabilir. Yukarıda özetlenen analizler ağırlıklı olarak varlık dağılımı ve seçimi amacıyla kullanılırken, özellikle alım satım kararlarının zamanlaması açısından teknik analizden de yararlanılabilir. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçlarının değeri fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Ayrıca, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Portföye dahil edilen yabancı yatırım araçlarını tanıtıcı genel bilgiler: Yatırım yapılacak araçlar; BRIC ülkelerinde, Grup 20(G20)'de, Avrupa Birliği ülkelerinde, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkelerinde veya Singapur'da bulunan ve organize piyasalarda işlem gören yabancı ortaklık payları, borsa yatırım fonları ve borçlanma araçlarıdır

Last updated: Source: TEFAS

Frequently Asked Questions

SPK decided to liquidate DFI in bulletin 2026/60 dated September 17, 2026; the liquidation list was updated by bulletin 2026/61. No buy or redemption orders are executed in the fund. The last price published on TEFAS is TRY 0.405808 as of September 24, 2026.

The last official unit price of DFI is TRY 0.405808 as of September 24, 2026. Returns on this page are calculated from this price.

Liquidation means the assets in the fund portfolio are sold, the cash raised is transferred to investors in proportion to their units and the fund is wound up. Under SPK bulletin 2026/61, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. carries out the liquidation of DFI. The maximum liquidation period of 3 months set in 2026/61 was extended to 6 months by bulletin 2026/62; the period runs from the liquidation announcement date and the Board may extend it.

Based on the last price published on TEFAS (September 24, 2026), DFI returned −62.51% over the last year, −84.82% year to date, −90.86% over 3 months and −92.76% over 1 month. Past performance does not indicate future returns.

Between September 24, 2025 and September 24, 2026 the unit price of DFI ranged from a low of TRY 0.405808 (September 24, 2026) to a high of TRY 6.548005 (September 16, 2026). The latest price as of September 24, 2026 is TRY 0.405808.

The CMB risk score of DFI is 7 out of 7. The score reflects the historical volatility of the fund price; 1 is the lowest and 7 the highest risk.

The annual management fee of DFI is 2.00%; the purchase value date is T+1 and the redemption value date T+24. Fees are reflected in the fund price rather than charged separately.

The portfolio of DFI consists mainly of Stock (72.83%), Investment Fund Participation Shares (23.97%), Commercial Paper (1.68%). Fonun herhangi bir yatırım kısıtı olmamakla birlikte fon portföyünün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Bu nedenle yerli ve yabancı para ve sermaye piyasası araçları, ortaklık payları, borçlanma araçları altın ve diğer kıymetli madenler gibi farklı varlıklar ve bu varlıklara yatırım yapan yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırım yapılabilir. Mevduatın üzerinde bir getiriyi yatırımcılara sunabilmek için yabancı ülke borsalarına kote edilmiş yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapılabilir. Portföye alınacak menkul kıymet/vadeli işlem sözleşmelerinin likit olanlarına öncelik verilir. Fonun ana stratejisi düşük oynaklığa sahip mutlak getiri sağlamaktır. Fonun uygulayacağı yatırım stratejisi belirlenirken öncelikle küresel ekonominin içinde bulunduğu durum tespit edilir ve bu tespite paralel genel bir piyasa görüşü oluşturulur. Alınacak pozisyonların yönü ve yatırım yapılacak varlıkların dağılımına karar verilirken öncelikle top-down (makro analizden mikro analize geçiş) yatırım stratejisi uygulanır. Bu analizlerde; küresel ekonomik döngünün hangi evresinde olunduğu, buna bağlı ileriki dönemde hangi varlık sınıflarının, coğrafi bölgelerin ve sektörlerin nasıl etkileneceği incelenirken; büyüme, enflasyon, cari işlemler dengesi, ticaret rakamları, sınai üretimi, kapasite kullanımı gibi ekonomik göstergeler de yakından takip edilecektir. Bunlardan bağımsız olarak uygulanacak olan bottom-up (mikro analizden makro analize geçiş) analizler sonucunda bir hisse senedinin geçmiş göstergeler veya karşılaştırmalı analizlere göre ucuz kalmış olduğu tespit edilebilir. Geçmiş göstergelere göre yapılan analizlerde firmanın hisse senedi fiyatı hisse başına kar, satış gelirleri, faaliyet karı ile kıyaslanır ve hisse senedinin ucuz ya da pahalı olduğuna karar verilir ve buna bağlı olarak ilgili hissede uzun ya da kısa pozisyon alınabilir. Karşılaştırmalı analizlerde ise firmanın temel finansal göstergeleri sektördeki rakip şirketler ve/veya yurtdışında kıyaslanabilir firmaların göstergeleri ile karşılaştırılarak nispi yatırım kararları alınabilir. Yukarıda özetlenen analizler ağırlıklı olarak varlık dağılımı ve seçimi amacıyla kullanılırken, özellikle alım satım kararlarının zamanlaması açısından teknik analizden de yararlanılabilir. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçlarının değeri fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Ayrıca, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz. Portföye dahil edilen yabancı yatırım araçlarını tanıtıcı genel bilgiler: Yatırım yapılacak araçlar; BRIC ülkelerinde, Grup 20(G20)'de, Avrupa Birliği ülkelerinde, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkelerinde veya Singapur'da bulunan ve organize piyasalarda işlem gören yabancı ortaklık payları, borsa yatırım fonları ve borçlanma araçlarıdır

According to the 2026W36 portfolio report, the largest holdings of DFI are IEYHO (57.18%), ISKPL (2.63%), LIDER (0.04%), BKRGY (0.01%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.

DFI belongs to the Hedge Fund category. Compare the returns of all funds in the category on the category page and the overall ranking on the best funds page.