TEFASRisk 6/7Price Oct 16, 2026
DAH Portfolio Allocation
Deniz Portföy Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) DAH
- Fund size
- TRY 498.2M
- Investors
- 2,374
- Management fee (annual)
- 2.92%
- Today's estimate
- −2.51%
DAH Fund Portfolio Allocation and Holdings
DAH Asset Allocation
- Stock90.02%
- Futures Cash Collateral5.03%
- Takasbank Money Market4.82%
- Deposits (TL)0.13%
Shares are as disclosed on TEFAS, relative to the fund’s total value; chart slices are drawn in proportion to them.
Fund Size
Increased Weights
GARANGaranti Bankasi6.71%2.98%
ISCTRİş Bankasi (C)1.50%1.50%
TURSGTürkiye Sigorta1.21%1.21%
PGSUSPegasus1.11%1.11%
SOKMSok Marketler Ticaret1.04%1.04%
Decreased Weights
GLRMKGulermak Agir Sanayi1.35%−3.33%
SAHOLSabanci Holding1.73%−2.57%
SASASasa Polyester2.58%−1.88%
VAKBNVakiflar Bankasi1.32%−1.35%
EKGYOEmlak Konut GMYO3.77%−1.34%
Portfolio allocation report
Only our Plus members can access this area.
Frequently Asked Questions
What does DAH invest in?
The portfolio of DAH consists mainly of Stock (90.02%), Futures Cash Collateral (5.03%), Takasbank Money Market (4.82%). Fon'un yatırım stratejisine göre, fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak yerli ve yabancı ortaklık paylarına yatırılır. Ayrıca, Fon'un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BİAŞ'ta işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır. Portföye riskten korunma ve/veya yatırım amacıyla döviz, faiz, ortaklık payı, ortaklık pay endeksi, finansal endeksler, özel sektör ve kamu borçlanma araçları, altın ve diğer kıymetli madenler üzerinden düzenlenmiş kaldıraç yaratan işlemler dahil edilebilir. Fon portföyüne türev işlemlerin dahil edilmesi fonun getiri oynaklığını (volatilite) ve maruz kalabileceği riskleri arttırabilir.
Which stocks does the DAH fund hold?
According to the September 2026 portfolio report, the largest holdings of DAH are GARAN (6.71%), TAVHL (5.88%), YKBNK (5.43%), MGROS (5.06%), ENKAI (4.94%). All holdings and their weight changes against the previous month are on the portfolio page.