Yatırımcı.AI

RRA mı YSL mi? Fon Karşılaştırması

RRA (Rota Portföy Para Piyasası Serbest Fon) ve YSL (Yapı Kredi Portföy Kar Payı Ödeyen Kira Sertifikaları Katılım Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

RRAYSL

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

RRA mı YSL mi? Fon Karşılaştırması
MetrikRRAYSLKategori medyanı
Günlük%0,09%0,15%0,14
1 hafta%0,78%0,74%0,70
1 ay%3,18%2,89%1,89
3 ay%9,94%5,09%3,54
6 ay%21,20%8,24%8,73
Yıl başı%38,88%10,26%16,77
1 yıl%47,82%13,65%20,66
3 yıl—%59,40%104,51
Getiriler 5 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

RRA ve YSL Karşılaştırması Hakkında

RRA (Rota Portföy Para Piyasası Serbest Fon) ve YSL (Yapı Kredi Portföy Kar Payı Ödeyen Kira Sertifikaları Katılım Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 5 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 6 tanesinde RRA, 3 tanesinde YSL önde. RRA, Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; YSL ise Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: YSL önde (%0,15 karşısında %0,09). 1 hafta: RRA önde (%0,78 karşısında %0,74). 1 ay: RRA önde (%3,18 karşısında %2,89). 3 ay: RRA önde (%9,94 karşısında %5,09). 6 ay: RRA önde (%21,20 karşısında %8,24). Yıl başı: RRA önde (%38,88 karşısında %10,26). 1 yıl: RRA önde (%47,82 karşısında %13,65). Büyüklük (TL): YSL önde (624,2 milyon karşısında 620,1 milyon). Yatırımcı: YSL önde (332 karşısında 133).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana RRA %38,88, YSL %10,26 getiri sağladı; son 1 yılda RRA %47,82, YSL %13,65. Son 1 ayda RRA %3,18, YSL %2,89. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

5 Kasım 2026 itibarıyla RRA fonunun büyüklüğü 620,1 milyon TL ve 133 yatırımcısı, YSL fonunun büyüklüğü 624,2 milyon TL ve 332 yatırımcısı var. Büyüklükte YSL, yatırımcı sayısında YSL önde.

RRA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, YSL fonunun —. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.