RRA mı VPS mi? Fon Karşılaştırması
RRA (Rota Portföy Para Piyasası Serbest Fon) ve VPS (Vega Portföy Salur Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | RRA | VPS | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | — | %0,41 | %0,30 |
| Günlük | %0,09 | %3,18 | %0,14 |
| 1 hafta | %0,78 | %2,10 | %0,70 |
| 1 ay | %3,18 | −%5,78 | %1,89 |
| 3 ay | %9,94 | −%17,82 | %3,54 |
| 6 ay | %21,20 | −%51,29 | %8,73 |
| Yıl başı | %38,88 | −%31,16 | %16,77 |
| 1 yıl | %47,82 | — | %20,66 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
RRA ve VPS Karşılaştırması Hakkında
RRA (Rota Portföy Para Piyasası Serbest Fon) ve VPS (Vega Portföy Salur Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 5 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 5 tanesinde RRA, 4 tanesinde VPS önde. RRA, Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; VPS ise Vega Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: VPS önde (%3,18 karşısında %0,09). 1 hafta: VPS önde (%2,10 karşısında %0,78). 1 ay: RRA önde (%3,18 karşısında −%5,78). 3 ay: RRA önde (%9,94 karşısında −%17,82). 6 ay: RRA önde (%21,20 karşısında −%51,29). Yıl başı: RRA önde (%38,88 karşısında −%31,16). Büyüklük (TL): VPS önde (621,9 milyon karşısında 620,1 milyon). Yatırımcı: VPS önde (4.094 karşısında 133). Risk: RRA önde (2 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
RRA mı VPS mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana RRA %38,88, VPS −%31,16 getiri sağladı; son 1 yılda RRA %47,82, VPS —. Son 1 ayda RRA %3,18, VPS −%5,78. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
RRA ve VPS hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
5 Kasım 2026 itibarıyla RRA fonunun büyüklüğü 620,1 milyon TL ve 133 yatırımcısı, VPS fonunun büyüklüğü 621,9 milyon TL ve 4.094 yatırımcısı var. Büyüklükte VPS, yatırımcı sayısında VPS önde.
RRA ve VPS fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
RRA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, VPS fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.