Yatırımcı.AI

NAK mi ZBI mı? Fon Karşılaştırması

NAK (Neo Portföy Altın Katılım Fonu) ve ZBI (Ziraat Portföy Temkinli Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

NAKZBI

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

NAK mi ZBI mı? Fon Karşılaştırması
MetrikNAKZBIKategori medyanı
Günlük−%0,25−%0,48−%0,18
1 hafta−%0,85−%0,01%0,13
1 ay−%3,21−%0,09−%0,64
3 ay%2,97%5,36%3,73
6 ay−%3,86%13,98%9,17
Yıl başı%0,55%31,22%26,58
1 yıl—%37,91%30,98
3 yıl—%26,57%166,05
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

NAK ve ZBI Karşılaştırması Hakkında

NAK (Neo Portföy Altın Katılım Fonu) ve ZBI (Ziraat Portföy Temkinli Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 1 tanesinde NAK, 8 tanesinde ZBI önde. NAK, Neo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; ZBI ise Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: NAK önde (−%0,25 karşısında −%0,48). 1 hafta: ZBI önde (−%0,01 karşısında −%0,85). 1 ay: ZBI önde (−%0,09 karşısında −%3,21). 3 ay: ZBI önde (%5,36 karşısında %2,97). 6 ay: ZBI önde (%13,98 karşısında −%3,86). Yıl başı: ZBI önde (%31,22 karşısında %0,55). Büyüklük (TL): ZBI önde (124,2 milyon karşısında 112,3 milyon). Yatırımcı: ZBI önde (1.703 karşısında 128). Risk: ZBI önde (3 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana NAK %0,55, ZBI %31,22 getiri sağladı; son 1 yılda NAK —, ZBI %37,91. Son 1 ayda NAK −%3,21, ZBI −%0,09. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla NAK fonunun büyüklüğü 112,3 milyon TL ve 128 yatırımcısı, ZBI fonunun büyüklüğü 124,2 milyon TL ve 1.703 yatırımcısı var. Büyüklükte ZBI, yatırımcı sayısında ZBI önde.

NAK fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, ZBI fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.