GZY mi MHR mi? Fon Karşılaştırması
GZY (Garanti Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fon) ve MHR (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GZY | MHR | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,44 | −%2,91 | −%1,41 |
| 1 hafta | %0,61 | −%3,61 | −%0,69 |
| 1 ay | −%0,94 | −%9,40 | −%3,96 |
| 3 ay | −%7,35 | −%7,95 | −%1,43 |
| 6 ay | %4,06 | −%8,64 | %1,85 |
| Yıl başı | %3,11 | %9,27 | %17,97 |
| 1 yıl | %13,73 | %13,82 | %23,69 |
| 3 yıl | %145,46 | %125,32 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GZY ve MHR Karşılaştırması Hakkında
GZY (Garanti Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fon) ve MHR (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 7 tanesinde GZY, 3 tanesinde MHR önde. GZY, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MHR ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: GZY önde (%0,44 karşısında −%2,91). 1 hafta: GZY önde (%0,61 karşısında −%3,61). 1 ay: GZY önde (−%0,94 karşısında −%9,40). 3 ay: GZY önde (−%7,35 karşısında −%7,95). 6 ay: GZY önde (%4,06 karşısında −%8,64). Yıl başı: MHR önde (%9,27 karşısında %3,11). 1 yıl: MHR önde (%13,82 karşısında %13,73). 3 yıl: GZY önde (%145,46 karşısında %125,32). Büyüklük (TL): MHR önde (58,6 milyon karşısında 54,4 milyon). Yatırımcı: GZY önde (1.967 karşısında 532).
Sık Sorulan Sorular
GZY mı MHR mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GZY %3,11, MHR %9,27 getiri sağladı; son 1 yılda GZY %13,73, MHR %13,82. Son 1 ayda GZY −%0,94, MHR −%9,40. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GZY ve MHR hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GZY fonunun büyüklüğü 54,4 milyon TL ve 1.967 yatırımcısı, MHR fonunun büyüklüğü 58,6 milyon TL ve 532 yatırımcısı var. Büyüklükte MHR, yatırımcı sayısında GZY önde.
GZY ve MHR fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GZY fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, MHR fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.