GZY mi RPM mi? Fon Karşılaştırması
GZY (Garanti Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fon) ve RPM (Rota Portföy İlaç ve Medikal Teknolojileri Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GZY | RPM | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,44 | %1,60 | −%1,41 |
| 1 hafta | %0,61 | %1,83 | −%0,69 |
| 1 ay | −%0,94 | −%0,51 | −%3,96 |
| 3 ay | −%7,35 | %0,28 | −%1,43 |
| 6 ay | %4,06 | %12,95 | %1,85 |
| Yıl başı | %3,11 | %24,30 | %17,97 |
| 1 yıl | %13,73 | %34,12 | %23,69 |
| 3 yıl | %145,46 | %146,59 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GZY ve RPM Karşılaştırması Hakkında
GZY (Garanti Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fon) ve RPM (Rota Portföy İlaç ve Medikal Teknolojileri Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 1 tanesinde GZY, 9 tanesinde RPM önde. GZY, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; RPM ise Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: RPM önde (%1,60 karşısında %0,44). 1 hafta: RPM önde (%1,83 karşısında %0,61). 1 ay: RPM önde (−%0,51 karşısında −%0,94). 3 ay: RPM önde (%0,28 karşısında −%7,35). 6 ay: RPM önde (%12,95 karşısında %4,06). Yıl başı: RPM önde (%24,30 karşısında %3,11). 1 yıl: RPM önde (%34,12 karşısında %13,73). 3 yıl: RPM önde (%146,59 karşısında %145,46). Büyüklük (TL): GZY önde (54,4 milyon karşısında 54,2 milyon). Yatırımcı: RPM önde (2.184 karşısında 1.967).
Sık Sorulan Sorular
GZY mı RPM mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GZY %3,11, RPM %24,30 getiri sağladı; son 1 yılda GZY %13,73, RPM %34,12. Son 1 ayda GZY −%0,94, RPM −%0,51. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GZY ve RPM hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GZY fonunun büyüklüğü 54,4 milyon TL ve 1.967 yatırımcısı, RPM fonunun büyüklüğü 54,2 milyon TL ve 2.184 yatırımcısı var. Büyüklükte GZY, yatırımcı sayısında RPM önde.
GZY ve RPM fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GZY fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, RPM fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.