Yatırımcı.AI

YLO mu YSU mu? Fon Karşılaştırması

YLO (Yapı Kredi Portföy Elektrikli Araçlar Değişken Fon) ve YSU (Yapı Kredi Portföy Üçüncü Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

YLOYSU

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

YLO mu YSU mu? Fon Karşılaştırması
MetrikYLOYSUKategori medyanı
Günlük−%3,29−%0,57−%1,41
1 hafta−%1,05−%0,29−%0,69
1 ay−%8,85−%0,69−%3,96
3 ay−%6,62%3,40−%1,43
6 ay%0,34%9,04%1,85
Yıl başı%18,67%20,03%17,97
1 yıl%23,21%29,88%23,69
3 yıl%175,68%158,84%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

YLO ve YSU Karşılaştırması Hakkında

YLO (Yapı Kredi Portföy Elektrikli Araçlar Değişken Fon) ve YSU (Yapı Kredi Portföy Üçüncü Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 2 tanesinde YLO, 9 tanesinde YSU önde. YLO, Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; YSU ise Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: YSU önde (−%0,57 karşısında −%3,29). 1 hafta: YSU önde (−%0,29 karşısında −%1,05). 1 ay: YSU önde (−%0,69 karşısında −%8,85). 3 ay: YSU önde (%3,40 karşısında −%6,62). 6 ay: YSU önde (%9,04 karşısında %0,34). Yıl başı: YSU önde (%20,03 karşısında %18,67). 1 yıl: YSU önde (%29,88 karşısında %23,21). 3 yıl: YLO önde (%175,68 karşısında %158,84). Büyüklük (TL): YLO önde (205,4 milyon karşısında 198,3 milyon). Yatırımcı: YSU önde (5.897 karşısında 4.612). Risk: YSU önde (4 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana YLO %18,67, YSU %20,03 getiri sağladı; son 1 yılda YLO %23,21, YSU %29,88. Son 1 ayda YLO −%8,85, YSU −%0,69. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla YLO fonunun büyüklüğü 205,4 milyon TL ve 4.612 yatırımcısı, YSU fonunun büyüklüğü 198,3 milyon TL ve 5.897 yatırımcısı var. Büyüklükte YLO, yatırımcı sayısında YSU önde.

YLO fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, YSU fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.