Yatırımcı.AI

RS1 mi VPP mi? Fon Karşılaştırması

RS1 (Rota Portföy Birinci Kısa Vadeli Serbest Fon) ve VPP (Vega Portföy Parla Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

RS1VPP

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

RS1 mi VPP mi? Fon Karşılaştırması
MetrikRS1VPPKategori medyanı
Günlük%0,30%0,17%0,16
1 hafta%0,67%0,62%0,46
1 ay%2,65%2,65%1,10
3 ay%9,35%9,80%3,53
6 ay%21,29%19,34%8,53
Yıl başı%37,87%34,54%16,18
1 yıl%46,89—%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

RS1 ve VPP Karşılaştırması Hakkında

RS1 (Rota Portföy Birinci Kısa Vadeli Serbest Fon) ve VPP (Vega Portföy Parla Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 4 tanesinde RS1, 4 tanesinde VPP önde. RS1, Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; VPP ise Vega Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: RS1 önde (%0,30 karşısında %0,17). 1 hafta: RS1 önde (%0,67 karşısında %0,62). 1 ay: VPP önde (%2,65 karşısında %2,65). 3 ay: VPP önde (%9,80 karşısında %9,35). 6 ay: RS1 önde (%21,29 karşısında %19,34). Yıl başı: RS1 önde (%37,87 karşısında %34,54). Büyüklük (TL): VPP önde (1,1 milyar karşısında 1,1 milyar). Yatırımcı: VPP önde (317 karşısında 140).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana RS1 %37,87, VPP %34,54 getiri sağladı; son 1 yılda RS1 %46,89, VPP —. Son 1 ayda RS1 %2,65, VPP %2,65. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla RS1 fonunun büyüklüğü 1,1 milyar TL ve 140 yatırımcısı, VPP fonunun büyüklüğü 1,1 milyar TL ve 317 yatırımcısı var. Büyüklükte VPP, yatırımcı sayısında VPP önde.

RS1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, VPP fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.