RAF mi RPL mi? Fon Karşılaştırması
RAF (Rota Portföy Altıncı Serbest Fon) ve RPL (Re-Pie Portföy Algoritmik Stratejiler Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | RAF | RPL | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | −%0,79 | — | −%1,08 |
| Günlük | %1,23 | −%0,53 | %0,09 |
| 1 hafta | %0,31 | −%0,17 | %0,45 |
| 1 ay | −%4,24 | −%15,91 | %0,00 |
| 3 ay | %3,66 | −%11,58 | %3,97 |
| 6 ay | %6,46 | −%2,68 | %9,81 |
| Yıl başı | %30,49 | %6,70 | %15,83 |
| 1 yıl | %41,95 | %14,56 | %21,58 |
| 3 yıl | %123,65 | — | %108,49 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
RAF ve RPL Karşılaştırması Hakkında
RAF (Rota Portföy Altıncı Serbest Fon) ve RPL (Re-Pie Portföy Algoritmik Stratejiler Serbest Fon) fonlarının 14 Ekim 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 9 tanesinde RAF, 1 tanesinde RPL önde. RAF, Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; RPL ise Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: RAF önde (%1,23 karşısında −%0,53). 1 hafta: RAF önde (%0,31 karşısında −%0,17). 1 ay: RAF önde (−%4,24 karşısında −%15,91). 3 ay: RAF önde (%3,66 karşısında −%11,58). 6 ay: RAF önde (%6,46 karşısında −%2,68). Yıl başı: RAF önde (%30,49 karşısında %6,70). 1 yıl: RAF önde (%41,95 karşısında %14,56). Büyüklük (TL): RPL önde (84,6 milyon karşısında 80,9 milyon). Yatırımcı: RAF önde (13 karşısında 7). Risk: RAF önde (6 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
RAF mı RPL mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana RAF %30,49, RPL %6,70 getiri sağladı; son 1 yılda RAF %41,95, RPL %14,56. Son 1 ayda RAF −%4,24, RPL −%15,91. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
RAF ve RPL hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
14 Ekim 2026 itibarıyla RAF fonunun büyüklüğü 80,9 milyon TL ve 13 yatırımcısı, RPL fonunun büyüklüğü 84,6 milyon TL ve 7 yatırımcısı var. Büyüklükte RPL, yatırımcı sayısında RAF önde.
RAF ve RPL fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
RAF fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, RPL fonunun 7. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.