POU mu VNK mi? Fon Karşılaştırması
POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve VNK (Vega Portföy Anka Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
POU fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. POU fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | POU | VNK | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%12,19 | %0,13 | %0,16 |
| 1 hafta | −%8,47 | %0,24 | %0,46 |
| 1 ay | −%99,98 | %1,87 | %1,10 |
| 3 ay | −%99,98 | %8,72 | %3,53 |
| 6 ay | −%99,98 | %9,12 | %8,53 |
| Yıl başı | −%99,95 | %22,66 | %16,18 |
| 1 yıl | −%99,94 | %34,44 | %19,94 |
| 3 yıl | %47,23 | %46,54 | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
POU ve VNK Karşılaştırması Hakkında
POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve VNK (Vega Portföy Anka Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 1 tanesinde POU, 10 tanesinde VNK önde. POU, Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; VNK ise Vega Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: VNK önde (%0,13 karşısında −%12,19). 1 hafta: VNK önde (%0,24 karşısında −%8,47). 1 ay: VNK önde (%1,87 karşısında −%99,98). 3 ay: VNK önde (%8,72 karşısında −%99,98). 6 ay: VNK önde (%9,12 karşısında −%99,98). Yıl başı: VNK önde (%22,66 karşısında −%99,95). 1 yıl: VNK önde (%34,44 karşısında −%99,94). 3 yıl: POU önde (%47,23 karşısında %46,54). Büyüklük (TL): VNK önde (3,6 milyar karşısında 1 milyon). Yatırımcı: VNK önde (156 karşısında 73). Risk: VNK önde (3 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
POU mı VNK mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana POU −%99,95, VNK %22,66 getiri sağladı; son 1 yılda POU −%99,94, VNK %34,44. Son 1 ayda POU −%99,98, VNK %1,87. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
POU ve VNK hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla POU fonunun büyüklüğü 1 milyon TL ve 73 yatırımcısı, VNK fonunun büyüklüğü 3,6 milyar TL ve 156 yatırımcısı var. Büyüklükte VNK, yatırımcı sayısında VNK önde.
POU ve VNK fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
POU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, VNK fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.