NCS mi POU mu? Fon Karşılaştırması
NCS (Nurol Portföy Üçüncü Serbest (Döviz) Fon) ve POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
POU fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. POU fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | NCS | POU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,19 | −%12,19 | %0,16 |
| 1 hafta | %0,54 | −%8,47 | %0,46 |
| 1 ay | %2,24 | −%99,98 | %1,10 |
| 3 ay | %6,63 | −%99,98 | %3,53 |
| 6 ay | %13,57 | −%99,98 | %8,53 |
| Yıl başı | %21,11 | −%99,95 | %16,18 |
| 1 yıl | %24,90 | −%99,94 | %19,94 |
| 3 yıl | %113,07 | %47,23 | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
NCS ve POU Karşılaştırması Hakkında
NCS (Nurol Portföy Üçüncü Serbest (Döviz) Fon) ve POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 10 tanesinde NCS, 0 tanesinde POU önde. NCS, Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; POU ise Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: NCS önde (%0,19 karşısında −%12,19). 1 hafta: NCS önde (%0,54 karşısında −%8,47). 1 ay: NCS önde (%2,24 karşısında −%99,98). 3 ay: NCS önde (%6,63 karşısında −%99,98). 6 ay: NCS önde (%13,57 karşısında −%99,98). Yıl başı: NCS önde (%21,11 karşısında −%99,95). 1 yıl: NCS önde (%24,90 karşısında −%99,94). 3 yıl: NCS önde (%113,07 karşısında %47,23). Büyüklük (TL): NCS önde (3,5 milyar karşısında 1 milyon). Yatırımcı: NCS önde (1.030 karşısında 73).
Sık Sorulan Sorular
NCS mı POU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana NCS %21,11, POU −%99,95 getiri sağladı; son 1 yılda NCS %24,90, POU −%99,94. Son 1 ayda NCS %2,24, POU −%99,98. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
NCS ve POU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla NCS fonunun büyüklüğü 3,5 milyar TL ve 1.030 yatırımcısı, POU fonunun büyüklüğü 1 milyon TL ve 73 yatırımcısı var. Büyüklükte NCS, yatırımcı sayısında NCS önde.
NCS ve POU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
NCS fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden —, POU fonunun 7. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.