MUT mi NMU mu? Fon Karşılaştırması
MUT (Garanti Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | MUT | NMU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | %1,07 | %3,36 | %1,71 |
| Günlük | −%0,34 | %0,20 | %0,16 |
| 1 hafta | %0,30 | %0,66 | %0,46 |
| 1 ay | %2,34 | %2,50 | %1,10 |
| 3 ay | %8,00 | %8,83 | %3,53 |
| 6 ay | %17,32 | %21,86 | %8,53 |
| Yıl başı | %25,51 | %33,86 | %16,18 |
| 1 yıl | %32,32 | — | %19,94 |
| 3 yıl | %23,37 | — | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
MUT ve NMU Karşılaştırması Hakkında
MUT (Garanti Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 1 tanesinde MUT, 8 tanesinde NMU önde. MUT, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; NMU ise Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): NMU önde (%3,36 karşısında %1,07). Günlük: NMU önde (%0,20 karşısında −%0,34). 1 hafta: NMU önde (%0,66 karşısında %0,30). 1 ay: NMU önde (%2,50 karşısında %2,34). 3 ay: NMU önde (%8,83 karşısında %8,00). 6 ay: NMU önde (%21,86 karşısında %17,32). Yıl başı: NMU önde (%33,86 karşısında %25,51). Büyüklük (TL): NMU önde (716,7 milyon karşısında 713,8 milyon). Yatırımcı: MUT önde (1.409 karşısında 233).
Sık Sorulan Sorular
MUT mı NMU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana MUT %25,51, NMU %33,86 getiri sağladı; son 1 yılda MUT %32,32, NMU —. Son 1 ayda MUT %2,34, NMU %2,50. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
MUT ve NMU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla MUT fonunun büyüklüğü 713,8 milyon TL ve 1.409 yatırımcısı, NMU fonunun büyüklüğü 716,7 milyon TL ve 233 yatırımcısı var. Büyüklükte NMU, yatırımcı sayısında MUT önde.
MUT ve NMU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
MUT fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, NMU fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.