Yatırımcı.AI

MOZ mi PPV mi? Fon Karşılaştırması

MOZ (Emaa Blue Portföy Mozaik Serbest Fon) ve PPV (Aktif Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

MOZPPV

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

MOZ mi PPV mi? Fon Karşılaştırması
MetrikMOZPPVKategori medyanı
Günlük−%1,60%0,10%0,09
1 hafta−%2,99%0,68%0,68
1 ay−%8,19%3,02%1,81
3 ay−%4,23%9,68%3,32
6 ay%2,23%21,23%8,80
Yıl başı%15,48%24,12%16,85
Getiriler 6 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

MOZ ve PPV Karşılaştırması Hakkında

MOZ (Emaa Blue Portföy Mozaik Serbest Fon) ve PPV (Aktif Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının 6 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 1 tanesinde MOZ, 8 tanesinde PPV önde. MOZ, Emaa Blue Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; PPV ise Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: PPV önde (%0,10 karşısında −%1,60). 1 hafta: PPV önde (%0,68 karşısında −%2,99). 1 ay: PPV önde (%3,02 karşısında −%8,19). 3 ay: PPV önde (%9,68 karşısında −%4,23). 6 ay: PPV önde (%21,23 karşısında %2,23). Yıl başı: PPV önde (%24,12 karşısında %15,48). Büyüklük (TL): MOZ önde (372,4 milyon karşısında 367,9 milyon). Yatırımcı: PPV önde (144 karşısında 82). Risk: PPV önde (2 karşısında 5).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana MOZ %15,48, PPV %24,12 getiri sağladı; son 1 yılda MOZ —, PPV —. Son 1 ayda MOZ −%8,19, PPV %3,02. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

6 Kasım 2026 itibarıyla MOZ fonunun büyüklüğü 372,4 milyon TL ve 82 yatırımcısı, PPV fonunun büyüklüğü 367,9 milyon TL ve 144 yatırımcısı var. Büyüklükte MOZ, yatırımcı sayısında PPV önde.

MOZ fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, PPV fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.