Yatırımcı.AI

MOZ mi MT2 mi? Fon Karşılaştırması

MOZ (Emaa Blue Portföy Mozaik Serbest Fon) ve MT2 (MT Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

MOZMT2

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

MOZ mi MT2 mi? Fon Karşılaştırması
MetrikMOZMT2Kategori medyanı
Günlük−%1,14%0,27%0,16
1 hafta%0,51%0,66%0,46
1 ay−%4,80−%3,57%1,10
3 ay%1,50%2,76%3,53
6 ay%6,22%15,26%8,53
Yıl başı%17,68%34,79%16,18
1 yıl—%0,00%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

MOZ ve MT2 Karşılaştırması Hakkında

MOZ (Emaa Blue Portföy Mozaik Serbest Fon) ve MT2 (MT Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 1 tanesinde MOZ, 8 tanesinde MT2 önde. MOZ, Emaa Blue Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; MT2 ise MT Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: MT2 önde (%0,27 karşısında −%1,14). 1 hafta: MT2 önde (%0,66 karşısında %0,51). 1 ay: MT2 önde (−%3,57 karşısında −%4,80). 3 ay: MT2 önde (%2,76 karşısında %1,50). 6 ay: MT2 önde (%15,26 karşısında %6,22). Yıl başı: MT2 önde (%34,79 karşısında %17,68). Büyüklük (TL): MOZ önde (379,5 milyon karşısında 373,9 milyon). Yatırımcı: MT2 önde (415 karşısında 84). Risk: MT2 önde (2 karşısında 5).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana MOZ %17,68, MT2 %34,79 getiri sağladı; son 1 yılda MOZ —, MT2 %0,00. Son 1 ayda MOZ −%4,80, MT2 −%3,57. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla MOZ fonunun büyüklüğü 379,5 milyon TL ve 84 yatırımcısı, MT2 fonunun büyüklüğü 373,9 milyon TL ve 415 yatırımcısı var. Büyüklükte MOZ, yatırımcı sayısında MT2 önde.

MOZ fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MT2 fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.