Yatırımcı.AI

KOD mi MD2 mi? Fon Karşılaştırması

KOD (Yapı Kredi Portföy Küçük Ölçekli Şirketler Değişken Fon) ve MD2 (MT Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

KODMD2

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

KOD mi MD2 mi? Fon Karşılaştırması
MetrikKODMD2Kategori medyanı
Günlük%1,28−%0,27−%1,41
1 hafta%3,23−%0,08−%0,69
1 ay−%4,76−%0,56−%3,96
3 ay−%7,20−%8,73−%1,43
6 ay—%3,04%1,85
Yıl başı−%9,33%26,88%17,97
1 yıl—%40,97%23,69
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

KOD ve MD2 Karşılaştırması Hakkında

KOD (Yapı Kredi Portföy Küçük Ölçekli Şirketler Değişken Fon) ve MD2 (MT Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 5 tanesinde KOD, 3 tanesinde MD2 önde. KOD, Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MD2 ise MT Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: KOD önde (%1,28 karşısında −%0,27). 1 hafta: KOD önde (%3,23 karşısında −%0,08). 1 ay: MD2 önde (−%0,56 karşısında −%4,76). 3 ay: KOD önde (−%7,20 karşısında −%8,73). Yıl başı: MD2 önde (%26,88 karşısında −%9,33). Büyüklük (TL): KOD önde (41,2 milyon karşısında 36,6 milyon). Yatırımcı: KOD önde (576 karşısında 282). Risk: MD2 önde (4 karşısında 5).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana KOD −%9,33, MD2 %26,88 getiri sağladı; son 1 yılda KOD —, MD2 %40,97. Son 1 ayda KOD −%4,76, MD2 −%0,56. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla KOD fonunun büyüklüğü 41,2 milyon TL ve 576 yatırımcısı, MD2 fonunun büyüklüğü 36,6 milyon TL ve 282 yatırımcısı var. Büyüklükte KOD, yatırımcı sayısında KOD önde.

KOD fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MD2 fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.