KNI mı POU mu? Fon Karşılaştırması
KNI (Azimut Portföy İkinci Para Piyasası Serbest (TL) Fon) ve POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
POU fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. POU fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | KNI | POU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,27 | −%12,19 | %0,16 |
| 1 hafta | %0,62 | −%8,47 | %0,46 |
| 1 ay | %2,77 | −%99,98 | %1,10 |
| 3 ay | %8,95 | −%99,98 | %3,53 |
| 6 ay | %20,00 | −%99,98 | %8,53 |
| Yıl başı | %34,92 | −%99,95 | %16,18 |
| 1 yıl | %42,89 | −%99,94 | %19,94 |
| 3 yıl | — | %47,23 | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
KNI ve POU Karşılaştırması Hakkında
KNI (Azimut Portföy İkinci Para Piyasası Serbest (TL) Fon) ve POU (Pardus Portföy Onüçüncü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 10 tanesinde KNI, 0 tanesinde POU önde. KNI, Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; POU ise Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: KNI önde (%0,27 karşısında −%12,19). 1 hafta: KNI önde (%0,62 karşısında −%8,47). 1 ay: KNI önde (%2,77 karşısında −%99,98). 3 ay: KNI önde (%8,95 karşısında −%99,98). 6 ay: KNI önde (%20,00 karşısında −%99,98). Yıl başı: KNI önde (%34,92 karşısında −%99,95). 1 yıl: KNI önde (%42,89 karşısında −%99,94). Büyüklük (TL): KNI önde (3,4 milyar karşısında 1 milyon). Yatırımcı: KNI önde (401 karşısında 73). Risk: KNI önde (2 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
KNI mı POU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana KNI %34,92, POU −%99,95 getiri sağladı; son 1 yılda KNI %42,89, POU −%99,94. Son 1 ayda KNI %2,77, POU −%99,98. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
KNI ve POU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla KNI fonunun büyüklüğü 3,4 milyar TL ve 401 yatırımcısı, POU fonunun büyüklüğü 1 milyon TL ve 73 yatırımcısı var. Büyüklükte KNI, yatırımcı sayısında KNI önde.
KNI ve POU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
KNI fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, POU fonunun 7. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.