KME mi RCV mi? Fon Karşılaştırması
KME (Kuveyt Türk Portföy Temkinli Katılım Fonu) ve RCV (Azimut Portföy Birinci Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | KME | RCV | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,29 | −%1,63 | −%0,18 |
| 1 hafta | %0,50 | %0,08 | %0,13 |
| 1 ay | %1,63 | −%6,40 | −%0,64 |
| 3 ay | %6,76 | −%4,00 | %3,73 |
| 6 ay | %11,66 | %2,16 | %9,17 |
| Yıl başı | %30,10 | %21,36 | %26,58 |
| 1 yıl | %37,15 | %26,19 | %30,98 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
KME ve RCV Karşılaştırması Hakkında
KME (Kuveyt Türk Portföy Temkinli Katılım Fonu) ve RCV (Azimut Portföy Birinci Çoklu Varlık Katılım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 10 tanesinde KME, 0 tanesinde RCV önde. KME, Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu; RCV ise Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Katılım Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: KME önde (%0,29 karşısında −%1,63). 1 hafta: KME önde (%0,50 karşısında %0,08). 1 ay: KME önde (%1,63 karşısında −%6,40). 3 ay: KME önde (%6,76 karşısında −%4,00). 6 ay: KME önde (%11,66 karşısında %2,16). Yıl başı: KME önde (%30,10 karşısında %21,36). 1 yıl: KME önde (%37,15 karşısında %26,19). Büyüklük (TL): KME önde (87 milyon karşısında 66,4 milyon). Yatırımcı: KME önde (1.077 karşısında 92). Risk: KME önde (2 karşısında 4).
Sık Sorulan Sorular
KME mı RCV mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana KME %30,10, RCV %21,36 getiri sağladı; son 1 yılda KME %37,15, RCV %26,19. Son 1 ayda KME %1,63, RCV −%6,40. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
KME ve RCV hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla KME fonunun büyüklüğü 87 milyon TL ve 1.077 yatırımcısı, RCV fonunun büyüklüğü 66,4 milyon TL ve 92 yatırımcısı var. Büyüklükte KME, yatırımcı sayısında KME önde.
KME ve RCV fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
KME fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, RCV fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.