HMV mi NSK mi? Fon Karşılaştırması
HMV (Hedef Portföy Mavi Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NSK (Neo Portföy Birinci Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
HMV fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (22 Ekim 2026) göredir. HMV fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | HMV | NSK | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%68,22 | %0,25 | %0,16 |
| 1 hafta | −%93,55 | %0,59 | %0,46 |
| 1 ay | −%99,52 | %2,35 | %1,10 |
| 3 ay | −%99,67 | %10,20 | %3,53 |
| 6 ay | −%99,72 | %21,22 | %8,53 |
| Yıl başı | −%99,25 | %38,99 | %16,18 |
| 1 yıl | −%99,47 | %45,67 | %19,94 |
| 3 yıl | −%99,37 | %251,46 | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
HMV ve NSK Karşılaştırması Hakkında
HMV (Hedef Portföy Mavi Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NSK (Neo Portföy Birinci Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 1 tanesinde HMV, 10 tanesinde NSK önde. HMV, Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; NSK ise Neo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: NSK önde (%0,25 karşısında −%68,22). 1 hafta: NSK önde (%0,59 karşısında −%93,55). 1 ay: NSK önde (%2,35 karşısında −%99,52). 3 ay: NSK önde (%10,20 karşısında −%99,67). 6 ay: NSK önde (%21,22 karşısında −%99,72). Yıl başı: NSK önde (%38,99 karşısında −%99,25). 1 yıl: NSK önde (%45,67 karşısında −%99,47). 3 yıl: NSK önde (%251,46 karşısında −%99,37). Büyüklük (TL): HMV önde (46,8 milyon karşısında 44,1 milyon). Yatırımcı: NSK önde (65 karşısında 13). Risk: NSK önde (3 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
HMV mı NSK mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana HMV −%99,25, NSK %38,99 getiri sağladı; son 1 yılda HMV −%99,47, NSK %45,67. Son 1 ayda HMV −%99,52, NSK %2,35. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
HMV ve NSK hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla HMV fonunun büyüklüğü 46,8 milyon TL ve 13 yatırımcısı, NSK fonunun büyüklüğü 44,1 milyon TL ve 65 yatırımcısı var. Büyüklükte HMV, yatırımcı sayısında NSK önde.
HMV ve NSK fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
HMV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, NSK fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.