Yatırımcı.AI

GPU mu URA mı? Fon Karşılaştırması

GPU (Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon) ve URA (Ata Portföy Enerji Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

GPUURA

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

GPU mu URA mı? Fon Karşılaştırması
MetrikGPUURAKategori medyanı
Günlük−%0,42−%3,38−%1,41
1 hafta−%0,06%1,34−%0,69
1 ay−%2,56−%10,00−%3,96
3 ay%1,21−%9,90−%1,43
6 ay%5,29−%20,00%1,85
Yıl başı%20,98%1,18%17,97
1 yıl%27,67−%11,33%23,69
3 yıl%198,87—%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

GPU ve URA Karşılaştırması Hakkında

GPU (Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon) ve URA (Ata Portföy Enerji Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 7 tanesinde GPU, 3 tanesinde URA önde. GPU, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; URA ise Ata Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: GPU önde (−%0,42 karşısında −%3,38). 1 hafta: URA önde (%1,34 karşısında −%0,06). 1 ay: GPU önde (−%2,56 karşısında −%10,00). 3 ay: GPU önde (%1,21 karşısında −%9,90). 6 ay: GPU önde (%5,29 karşısında −%20,00). Yıl başı: GPU önde (%20,98 karşısında %1,18). 1 yıl: GPU önde (%27,67 karşısında −%11,33). Büyüklük (TL): URA önde (339,9 milyon karşısında 325,3 milyon). Yatırımcı: URA önde (6.568 karşısında 2.260). Risk: GPU önde (4 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana GPU %20,98, URA %1,18 getiri sağladı; son 1 yılda GPU %27,67, URA −%11,33. Son 1 ayda GPU −%2,56, URA −%10,00. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla GPU fonunun büyüklüğü 325,3 milyon TL ve 2.260 yatırımcısı, URA fonunun büyüklüğü 339,9 milyon TL ve 6.568 yatırımcısı var. Büyüklükte URA, yatırımcı sayısında URA önde.

GPU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, URA fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.