FP4 mü NOI mı? Fon Karşılaştırması
FP4 (One Portföy Dördüncü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NOI (Tacirler Portföy Nova İstatistiksel Arbitraj Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FP4 | NOI | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | −%0,32 | %0,24 | %0,24 |
| Günlük | −%5,58 | %0,20 | %0,16 |
| 1 hafta | −%5,07 | %0,55 | %0,46 |
| 1 ay | %6,49 | %3,07 | %1,10 |
| 3 ay | −%50,51 | %16,27 | %3,53 |
| 6 ay | −%65,81 | %27,88 | %8,53 |
| Yıl başı | −%61,37 | %44,14 | %16,14 |
| 1 yıl | −%59,23 | %51,87 | %19,94 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FP4 ve NOI Karşılaştırması Hakkında
FP4 (One Portföy Dördüncü Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NOI (Tacirler Portföy Nova İstatistiksel Arbitraj Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 1 tanesinde FP4, 10 tanesinde NOI önde. FP4, Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; NOI ise Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): NOI önde (%0,24 karşısında −%0,32). Günlük: NOI önde (%0,20 karşısında −%5,58). 1 hafta: NOI önde (%0,55 karşısında −%5,07). 1 ay: FP4 önde (%6,49 karşısında %3,07). 3 ay: NOI önde (%16,27 karşısında −%50,51). 6 ay: NOI önde (%27,88 karşısında −%65,81). Yıl başı: NOI önde (%44,14 karşısında −%61,37). 1 yıl: NOI önde (%51,87 karşısında −%59,23). Büyüklük (TL): NOI önde (69,8 milyon karşısında 67,9 milyon). Yatırımcı: NOI önde (336 karşısında 107). Risk: NOI önde (1 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
FP4 mı NOI mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FP4 −%61,37, NOI %44,14 getiri sağladı; son 1 yılda FP4 −%59,23, NOI %51,87. Son 1 ayda FP4 %6,49, NOI %3,07. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FP4 ve NOI hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FP4 fonunun büyüklüğü 67,9 milyon TL ve 107 yatırımcısı, NOI fonunun büyüklüğü 69,8 milyon TL ve 336 yatırımcısı var. Büyüklükte NOI, yatırımcı sayısında NOI önde.
FP4 ve NOI fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FP4 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, NOI fonunun 1. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.