FNO mu GMA mı? Fon Karşılaştırması
FNO (QNB Portföy Birinci Değişken Fon) ve GMA (Azimut Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FNO | GMA | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | — | %1,29 | %0,70 |
| Günlük | −%0,30 | −%0,75 | −%1,41 |
| 1 hafta | %0,75 | −%0,28 | −%0,69 |
| 1 ay | %0,39 | −%2,06 | −%3,96 |
| 3 ay | %4,85 | %3,10 | −%1,43 |
| 6 ay | %9,46 | %10,53 | %1,85 |
| Yıl başı | %18,09 | %28,23 | %17,97 |
| 1 yıl | %28,20 | %35,03 | %23,69 |
| 3 yıl | %183,55 | %157,28 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FNO ve GMA Karşılaştırması Hakkında
FNO (QNB Portföy Birinci Değişken Fon) ve GMA (Azimut Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 8 tanesinde FNO, 3 tanesinde GMA önde. FNO, QNB Finans Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; GMA ise Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: FNO önde (−%0,30 karşısında −%0,75). 1 hafta: FNO önde (%0,75 karşısında −%0,28). 1 ay: FNO önde (%0,39 karşısında −%2,06). 3 ay: FNO önde (%4,85 karşısında %3,10). 6 ay: GMA önde (%10,53 karşısında %9,46). Yıl başı: GMA önde (%28,23 karşısında %18,09). 1 yıl: GMA önde (%35,03 karşısında %28,20). 3 yıl: FNO önde (%183,55 karşısında %157,28). Büyüklük (TL): FNO önde (9,3 milyar karşısında 2 milyar). Yatırımcı: FNO önde (5.849 karşısında 1.313). Risk: FNO önde (4 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
FNO mı GMA mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FNO %18,09, GMA %28,23 getiri sağladı; son 1 yılda FNO %28,20, GMA %35,03. Son 1 ayda FNO %0,39, GMA −%2,06. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FNO ve GMA hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FNO fonunun büyüklüğü 9,3 milyar TL ve 5.849 yatırımcısı, GMA fonunun büyüklüğü 2 milyar TL ve 1.313 yatırımcısı var. Büyüklükte FNO, yatırımcı sayısında FNO önde.
FNO ve GMA fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FNO fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 4, GMA fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.