FIV mi MHV mi? Fon Karşılaştırması
FIV (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHV (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FIV | MHV | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%2,66 | −%2,66 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,87 | −%2,40 | −%0,69 |
| 1 ay | −%9,79 | −%9,79 | −%3,96 |
| 3 ay | −%6,83 | −%8,35 | −%1,43 |
| 6 ay | −%1,27 | −%6,94 | %1,85 |
| Yıl başı | %19,81 | %14,84 | %17,97 |
| 1 yıl | %21,75 | %16,10 | %23,69 |
| 3 yıl | %123,22 | %135,66 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FIV ve MHV Karşılaştırması Hakkında
FIV (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHV (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 6 tanesinde FIV, 5 tanesinde MHV önde. FIV, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MHV ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: MHV önde (−%2,66 karşısında −%2,66). 1 hafta: MHV önde (−%2,40 karşısında −%2,87). 1 ay: MHV önde (−%9,79 karşısında −%9,79). 3 ay: FIV önde (−%6,83 karşısında −%8,35). 6 ay: FIV önde (−%1,27 karşısında −%6,94). Yıl başı: FIV önde (%19,81 karşısında %14,84). 1 yıl: FIV önde (%21,75 karşısında %16,10). 3 yıl: MHV önde (%135,66 karşısında %123,22). Büyüklük (TL): FIV önde (46,8 milyon karşısında 43,3 milyon). Yatırımcı: FIV önde (809 karşısında 544). Risk: MHV önde (6 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
FIV mı MHV mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FIV %19,81, MHV %14,84 getiri sağladı; son 1 yılda FIV %21,75, MHV %16,10. Son 1 ayda FIV −%9,79, MHV −%9,79. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FIV ve MHV hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FIV fonunun büyüklüğü 46,8 milyon TL ve 809 yatırımcısı, MHV fonunun büyüklüğü 43,3 milyon TL ve 544 yatırımcısı var. Büyüklükte FIV, yatırımcı sayısında FIV önde.
FIV ve MHV fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FIV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, MHV fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.