Yatırımcı.AI

EBI mı IIN mi? Fon Karşılaştırması

EBI (Emaa Blue Portföy İkinci Serbest (Döviz-Avro) Fon) ve IIN (Inveo Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

EBIIIN

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

EBI mı IIN mi? Fon Karşılaştırması
MetrikEBIIINKategori medyanı
Günlük%0,69%0,31%0,16
1 hafta%0,61%0,72%0,46
1 ay%2,25%3,19%1,10
3 ay%3,01%9,66%3,53
6 ay%8,18%22,53%8,53
Yıl başı%12,36%39,32%16,18
1 yıl%18,51%48,58%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

EBI ve IIN Karşılaştırması Hakkında

EBI (Emaa Blue Portföy İkinci Serbest (Döviz-Avro) Fon) ve IIN (Inveo Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 2 tanesinde EBI, 7 tanesinde IIN önde. EBI, Emaa Blue Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; IIN ise Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: EBI önde (%0,69 karşısında %0,31). 1 hafta: IIN önde (%0,72 karşısında %0,61). 1 ay: IIN önde (%3,19 karşısında %2,25). 3 ay: IIN önde (%9,66 karşısında %3,01). 6 ay: IIN önde (%22,53 karşısında %8,18). Yıl başı: IIN önde (%39,32 karşısında %12,36). 1 yıl: IIN önde (%48,58 karşısında %18,51). Büyüklük (TL): EBI önde (831,2 milyon karşısında 802,3 milyon). Yatırımcı: IIN önde (68 karşısında 20).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana EBI %12,36, IIN %39,32 getiri sağladı; son 1 yılda EBI %18,51, IIN %48,58. Son 1 ayda EBI %2,25, IIN %3,19. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla EBI fonunun büyüklüğü 831,2 milyon TL ve 20 yatırımcısı, IIN fonunun büyüklüğü 802,3 milyon TL ve 68 yatırımcısı var. Büyüklükte EBI, yatırımcı sayısında IIN önde.

EBI fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden —, IIN fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.