CHN mi VVM mi? Fon Karşılaştırması
CHN (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve VVM (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Muhafazakar Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CHN | VVM | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%2,37 | −%0,06 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,82 | %0,34 | −%0,69 |
| 1 ay | −%8,56 | %1,36 | −%3,96 |
| 3 ay | −%5,26 | %7,29 | −%1,43 |
| 6 ay | −%6,04 | %15,35 | %1,85 |
| Yıl başı | %3,19 | %31,51 | %17,97 |
| 1 yıl | %9,68 | %40,09 | %23,69 |
| 3 yıl | %119,08 | %231,38 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
CHN ve VVM Karşılaştırması Hakkında
CHN (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. Dengeli Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve VVM (AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. OKS Muhafazakar Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 1 tanesinde CHN, 10 tanesinde VVM önde. CHN, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; VVM ise AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: VVM önde (−%0,06 karşısında −%2,37). 1 hafta: VVM önde (%0,34 karşısında −%2,82). 1 ay: VVM önde (%1,36 karşısında −%8,56). 3 ay: VVM önde (%7,29 karşısında −%5,26). 6 ay: VVM önde (%15,35 karşısında −%6,04). Yıl başı: VVM önde (%31,51 karşısında %3,19). 1 yıl: VVM önde (%40,09 karşısında %9,68). 3 yıl: VVM önde (%231,38 karşısında %119,08). Büyüklük (TL): VVM önde (448,4 milyon karşısında 445 milyon). Yatırımcı: CHN önde (23.213 karşısında 7.074). Risk: VVM önde (2 karşısında 5).
Sık Sorulan Sorular
CHN mı VVM mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana CHN %3,19, VVM %31,51 getiri sağladı; son 1 yılda CHN %9,68, VVM %40,09. Son 1 ayda CHN −%8,56, VVM %1,36. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
CHN ve VVM hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla CHN fonunun büyüklüğü 445 milyon TL ve 23.213 yatırımcısı, VVM fonunun büyüklüğü 448,4 milyon TL ve 7.074 yatırımcısı var. Büyüklükte VVM, yatırımcı sayısında CHN önde.
CHN ve VVM fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
CHN fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, VVM fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.