Yatırımcı.AI

BVV mi EVM mi? Fon Karşılaştırması

BVV (BV Portföy Teknoloji Değişken Fon) ve EVM (Deniz Portföy Enerji ve Madencilik Sektörü Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

BVVEVM

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BVV mi EVM mi? Fon Karşılaştırması
MetrikBVVEVMKategori medyanı
Günlük−%3,70−%1,41−%1,41
1 hafta−%0,98%0,14−%0,69
1 ay−%10,58−%2,07−%3,96
3 ay−%0,89%2,02−%1,43
6 ay%16,41%1,48%1,85
Yıl başı%43,83%8,85%17,97
1 yıl%44,91—%23,69
3 yıl%229,94—%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

BVV ve EVM Karşılaştırması Hakkında

BVV (BV Portföy Teknoloji Değişken Fon) ve EVM (Deniz Portföy Enerji ve Madencilik Sektörü Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 3 tanesinde BVV, 5 tanesinde EVM önde. BVV, BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; EVM ise Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: EVM önde (−%1,41 karşısında −%3,70). 1 hafta: EVM önde (%0,14 karşısında −%0,98). 1 ay: EVM önde (−%2,07 karşısında −%10,58). 3 ay: EVM önde (%2,02 karşısında −%0,89). 6 ay: BVV önde (%16,41 karşısında %1,48). Yıl başı: BVV önde (%43,83 karşısında %8,85). Büyüklük (TL): EVM önde (57,5 milyon karşısında 53 milyon). Yatırımcı: BVV önde (770 karşısında 512).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana BVV %43,83, EVM %8,85 getiri sağladı; son 1 yılda BVV %44,91, EVM —. Son 1 ayda BVV −%10,58, EVM −%2,07. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla BVV fonunun büyüklüğü 53 milyon TL ve 770 yatırımcısı, EVM fonunun büyüklüğü 57,5 milyon TL ve 512 yatırımcısı var. Büyüklükte EVM, yatırımcı sayısında BVV önde.

BVV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, EVM fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.